Ce inseamna????Leziune hipodensa cu incarcare periferica

01-12-2010
anacska
Nu este medic/terapeut
anacska
Am tot umblat cu mama de 57 de ani fara nici un rezultat, parca toti medici pleaca in concediu si trebe sa facem multe analize. Mama o avut un atac cerebral satng in 2004, de atunci a murit tata si numai eu am ramas pentru ea. Am fost la neurologie cu mama care este foarte slabita si uita. Neurologul o zis ca din punc de vedere fizic ea este bine. Dar la tomografie o iesit "Leziune hipodensa cu incarcare periferica, post contrast 11mm, fara edem perilezeonal la nivelul capsuleiinterne drepte ce amprenteaza ventricolul drept" Ma sperie candul ca mai avem o gramada de analize la EEG, psihatrie. si dupa sa mergem inapoi la medicul neurolog care este deja in concediu de odihna pana la 1 ianuarie. Sa astept pana la anul nou cu acest gand ca are ceva si eu nu pot sa fac nimic imi este destul de greu. Va rog daca ma poate ajuta cineva, ce inseamna acest rezultat??? cat de grav este???
1 comentarii
0
01-12-2010, ora 16:06
anacska
Nu este medic/terapeut
anacska
In prezen mama este slabita fara chef sa faca ceva, doarme foarte mult. Nu este paralizata numai cand a avut atacul cerbral stang atunci o avut o mica paralizie pe partea dreapta dupa care si-a revenit foarte bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.