Ce as putea avea?

05-07-2015
Denisa38
Nu este medic/terapeut
Denisa38
Sufar de constipatie de multa vreme(2-3ani), am senzatia defecatie dar cam atat, pastilele de Dulcolax ce m-au mai ajutat.Sunt prezente balonarile, gazele abdominale.De ceva vreme(1an de zile)pe limba dimineata am un depozit albicios gros, urat mirositor.Am fost la Orl si mi a zis ca nu am nimic care sa cauzeze asta din sfera Orl, la gastroenterolog tot asa ca nu vede nimic.Adica sunt sanatos tun.Am facut exudat faringian a iesit negativ, candida negativ, am urmat tratament pentru helicobacter pylori fara vreun rezultat.Am aceleasi simptome, respiratie care miroase a fecale, depozit albicios pe limba dimineata, digestie defectuoasa.Daca ma puteti ajuta, va multumesc anticipat
3 comentarii
0
05-07-2015, ora 13:09
lachriss
lachriss
Buna ziua. Ce varsta aveti. Medicul gastroenterolog va facut si o colonoscopie?
0
05-07-2015, ora 19:34
Denisa38
Nu este medic/terapeut
Denisa38
41ani..Am facut colonoscopie a zis medicul 7-8ani sa nu ma mai duc pe la el..rezultatul..curat...fara probleme..:(
0
06-07-2015, ora 10:51
lachriss
lachriss
Cel mai probabil este vorba de un sindrom de intestine iritabil. Respiratia urat mirositoare este cauzata de constipatie. Pe langa un regim alimentar bogat in fibre (produse din cereale integrale, fructe, legume), miscare si un consum adecvat de apa, va recomand urmatorul tratament: Normix 200 mg - 2 cp x 3 ori/zi, 7 zile, apoi continuati cu Zir-Fos - 1 plic/zi, 12 zile + Ibutin - 1 cp x 2 ori/zi, 7 zile, apoi 1 cp/zi pana la o luna. Nu abuzati de Dulcolax, folositi mai bine, cand e necesar, lactuloza (Duphalac).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.