Ce am?

06-11-2015
username_l
Nu este medic/terapeut
username_l
Buna ziua! De curand am o usturime pe suprafata limbii si parca ma ustura si buzele. Precizez ca am o depunere albicioasa. Un medic mi-a zis mai demult ca nu e candida, dar eu cred ca este. Aceasta arsura a limbii si buzelor ma sperie...am citit despre glosodinie! Voi merge la ORL dar pana atunci cer o parere medicala sau daca s-a mai confruntat cineva cu astfel de simptome. Precizez ca de ceva ani sufar si de anxietate pronuntata si citisem ca poate avea legatura glosodinia cu bolile sistemului nervos. De cand mi s-a declansat anxietatea sufar si de fagofobie. Un sfat?
3 comentarii
0
06-11-2015, ora 11:56
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. Fa exudat faringian dimineata pe nemancate sa vezi daca e candida sau ce e.

2. Ce medicamente pentru anxietate ai luat pina acum de nu ti-a trecut fagofobia?
0
06-11-2015, ora 13:49
username_l
Nu este medic/terapeut
username_l
Nu am luat niciun medicament! O saptamana am incercat cu ceea ce inainte se numea Prozac(nu mai retin cum se numeste acum) si m-am simtit si mai rau, aveam senzatia ca ma arunc de pe scari, ca mor la orice pas...Acela mi l-a prescris o doctorita psihiatru la care am fost.
0
06-11-2015, ora 16:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 problemele din cavitatea bucala sunt provocate de probemele gastro-intestinale care le ai ( stiute si neglijate sau ne stiute)
am scris despre alimentatia corecta in acest caz. pe forum
2 cel mai interesant ca si problemele psihologiece care le ai pot sa fie intretinute tot de malabsortia nutrientilor necesari
alimentatia gresta si malabsorbtia vitaminelor si mineralelor dce la o calitate proasta a sangelui si ca rezultata sufera toate celulele.. nclisiv si cele cerebrale///de aici si actiivitatea lor incorecta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: