Ce am?

28-04-2013
Andreea125
Nu este medic/terapeut
Andreea125
Buna.In fiecare dimineata cand ma trezesc incep sa stranut si imi curge mult nasul.Can aveam vro 3 ani am fost si operata de polipi.Sunt alergica si la praf.De cand am renovat camera asta se tot intampla.Ce sa fac?Nu ma pot muta in alta camera.
2 comentarii
0
28-04-2013, ora 16:56
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Faci alergie la un component din vopsea/var...cand ai renovat camera ? lasa deschis geamul ca sa se usuce bine.Atentie la ce fel de saltea ai la pat si scoate, acum cat e cald, covoarele din camera.Cumpara-ti Aerinaze ( 1cpx2/zi ) pentru 10 zile si o cutie de Dexametazona ( 5 file ; sa-ti faca cineva cate 1 fiola /zi intramuscular )..
0
23-06-2013, ora 23:28
Cristina Breazu
Nu este medic/terapeut
Cristina Breazu
Buna ziua. Ma numesc Cristina si vin cu rugamintea de a-mi raspunde la unele intrebari. Am un baiat de 20 de ani. Nu stiu ce sa mai fac, are nasul infundat in permanenta motiv din care nu poate sa respire bine. Cand nu primeste aer incepe sa aiba palpitatii la inima, uneori se panicheaza. Este in permanenta obosit, aici in Arad, medicii mi-au dat tratamente in permanenta pentru alergie(Aerius, Spray Nasonex), care nu au avut nici cel mai mic efect. Acum 10 zile am mers cu el la un medic pneumolog care mi-a scris un tratament cu Tavanic, Spray Avamis si Sinupret, diagnosticandu-l cu Etmoidita cronica. A luat si acest tratament fara nici un efect. Nici nu mai stiu ce sa fac, incotro sa ma indrept, este si foarte slabut, nu se ingrasa deloc, oricat ar manca (nu prea are nici posta de mancare). Am cititi despre Etmoidita pe internet dar la el nu s-a manifestat cu puroi sau dureri de cap. Doar nas in permanenta infundat, cauza din care nu poate respira bine si are palpitatii la inima. Intr-adevar, de mic copil a fost mai sensibil, a fost racit destul de des, dar l-am dus la mare de 12 ori si la Praid de 4 ori. I-am dat si ii dau din nou tratament cu produse de la Forever Living Product, chiar si acum i-am luat gelul de Aloe, vitaminele Kids, ceva pt imunitate, propolisul si Nature Means. Nu stiu ce as mai putea face, poate ma sfatuieste cineva. Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.