Ce am?

28-07-2008
Razvan 18
Nu este medic/terapeut
Razvan 18
Salut.Sunt sportiv de performanta de cateva zile simt niste dureri si intepaturi in dreapta jos dar inainte de asta am si elimin i greu gazele.Am fost la medic si acesta mia facut controala:palpare, analizede urina si ecografie.Mia zis sa nu mananc sarat, piperat et.Dar partea dreapta este mai unflata decat partea stanga dar in partea stanga sunt operat de hernie.In plus nu am mai facut efort de vreo 2 luni poate sa ma intepe din lipsa de efort?Razpundeti-i va rog
2 comentarii
0
11-08-2008, ora 00:00
Dr.Madalina Ilie
Identitate neconfirmată
Dr.Madalina Ilie
Printr-un examen clinic se va putea face diferenta dintre un apendice inflamat sau o durere din cauza destinderii cu gaze a cecului( prima portiune a intestinului gros).Coincid durerile cu balonarea, apar dupa alimente gen varza, fasole, mazare, fructe, lactate?
0
16-08-2008, ora 00:00
drAgon_smeu
Nu este medic/terapeut
drAgon_smeu
As dori un raspuns rapid va rog frumos.Deci am o umflutura in partea de sus a penisului.Nu este nici ca o nuca nici ca un grepfruit este ca o alunita sa zicem.Eu fac sport de performanta azi m-am fortat putin mai tare si a inceput sa ma doara.Deci Simtomele..sunt asa...Cand stau nu ma doare, cand ma ridic nu ma doare, pot chiar sa fac genoflexiuni., ma doare putin, adica nu durere dar simt disconfort cand ating.. Deci acuma Vreau sa stiu..este neaparat nevoie de operatie..Daca sar putea cumva fara..Daca este mai grav decat cred si va trebui operat...Va fi dezastros pt mine..va trebui pauza un an...Cea ce pentru mine, ca sportiv de performanta ar insemna un dezastru total.va rog sa ma instiintati..daca se poate fara interventie chirurgicala..si de Gravitatea problemei mele.Va rog.Multumesc...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.