Ce am???

25-05-2012
georgy316
Nu este medic/terapeut
georgy316
Buna ziua.

Din senin inima mea a inceput sa o ia razna. Batea foarte puternic si neregulat. Am mers si la un medic cardiolog, la EKG aveam doar 80 batai pe minut, deci nu sunt sigura ca am tahicardie. Electrocardiograma arata ca nu mi se inchide cum trebuie o valva, dar e doar de gradul 1si urmez un tratament cu corlentor 5mg dar tot nu ma simt bine. Acum nu am batai neregulate sau rapide insa sunt prea intense. sunt atat de puternice incat imi misca si pieptul, parca as avea emotii in peremanenta. simt asta inspecial seara, cand incerc sa ma relaxez sau dupa bai fierbinti. Mai nou am si dureri in piept, nu dureaza mult, dar sunt dese si au o oarecare intensitate, si am dificultati respiratorii in sensul ca uneori nu pot sa inspir profund. Tin sa mentionez ca problemele mi-au aparut dupa o raceala puternica tratata cu multe plicuri de fervex. dupa care la o saptamana am avut senzatia, timp de aproape o saptamana ca am un nod in piept. nu i-am dat importanta crezand ca e doar reumatism.(sufar de sindromul raynaud) Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici