Catar tubar | Forumul Medical ROmedic

Catar tubar

27-03-2015
corymary
Nu este medic/terapeut
corymary
buna ziua! Problema mea e mai veche, am o deviatie de sept si o rinita alergica mai veche! De vreo 6 luni ma confrunt cu o congestie nazala pe partea dreapa care in timp s-a agravat in sensul ca imi infunda urechea mai tot timpul! Am fost la orl si primul tratament a fost cu un spray pt congestia nazala si acc pt dizolvarea mucusului! Partial am fost mai bine apoi problema a reaparut, am fost iar la orl si mi s-a zis ca e un catar din cauza narii care se tot infunda! Am incercat diverse spray-uri nazale dar in zadar! In ultima perioada simteam o presiune in jurul urechii de parca imi amortea jumatea capului. Totodata am usoare ameteli, pocnituri cand inghit si un tiuit in ureche(cateodata mai intens) Tensiunea mea este mica, nu cred ca ma ajuta de nici un fel! Momentan nu locuiesc in tara, aici unde ma aflu am fost din nou la doctor si mi s-au dat niste picaturi de ureche si un inhalant! Nu stiu cum sa solutionez aceasta problema care in loc sa treaca tot revine! Va rog frumos daca ma puteti ajuta! Multumesc anticipat!
3 comentarii
0
27-03-2015, ora 05:45
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1o internare in clinica ORL..si rezolvarea chirurgicala a problemlor din nas
2. un regim corect alimentar fara produse alimentare alrgene. ( gasiti pe google)
3 tratament naturist de durata pentru detoxifierea tractului digestiv
4 pe forum gasesti multe sfaturi despre
catar tubar, otita seroasa, rinite alergice sau hipertrofice
0
27-03-2015, ora 05:45
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1o internare in clinica ORL..si rezolvarea chirurgicala a problemlor din nas
2. un regim corect alimentar fara produse alimentare alrgene. ( gasiti pe google)
3 tratament naturist de durata pentru detoxifierea tractului digestiv
0
27-03-2015, ora 10:43
corymary
Nu este medic/terapeut
corymary
Multumesc frumos pentru promptitudine! O sa incerc sa urmez sfaturile dvs!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sfaturi pentru persoanele cu rinită alergică
  • DeviaÈ›ia de sept - cum o recunoÈ™ti È™i când trebuie tratată
  • DeviaÈ›ia de sept: IntervenÈ›ia chirurgicală este o abordare mai eficientă decât utilizarea spray-urilor nazale
  • Produsele chimice din praful de acasă prezic apariÈ›ia astmului È™i alergiilor la copii
  •