Cat dureaza sevrajul la benzodiazepine?

16-03-2012
regele_mar
Nu este medic/terapeut
regele_mar
Buna ziua.Va rog frumos daca aveti amabilitatea sa imi raspundeti la o intrebare ce ma macina tare mult:de 10 luni iau seara de seara 1 xanax+1 ansilan.De la Craciun xanax nu am mai luat, iar ansilan-ul de cate ori vreau sa il intrerup chiar si cu reducerea dozei treptat ma ia primaoara cu insomnii, tremuraturi, instabilitate pe picioare, nu ma odihnesc noaptea, pe zii sunt foarte obosit, am capul f tulbure(parca as fii beat) si n-am alta solutie sa ma apuc iar de ansilan ca sa ma simpt iara mai bine.De joi(8martie), l-am intrerupt brusc cand am fost la un domn dr.psihiatru care mi-a dat 'SPITOMIN' 10mg care iau 1 comprimat dimineata, 1 comprimat la pranz la care mi-a 'garantat ca ma scapa de ansilan.Asa este?Oare sa fie valabil proverbul: 'scap de diavol..dau peste ta-su'?Mi-a mai dat sa iau seara 1 comprimat de doxepin.Cam cat dureaza acesta stare de rau, din momentul intreruperii acestor'droguri', in functie de timpul si cantitatea consumata?(sevrajul).Problema mea e postata si pe acest forum.Astept un raspuns de la dvs.O zii buna va doresc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.