Carenta de vitamine?

20-04-2007
flamegirl
Nu este medic/terapeut
flamegirl
Am o rugaminte mare la voi...poate puteti sa ma ajutati si pe mine...
De multa vreme incoace prietenului meu ii apar niste pete mici, rosii in palma (Am observat ca in general atunci cand consuma oua sau alcool) si in general, ele trec de la sine dupa cateva zile. De data asta am presupus ca sunt o reactie alergica, deci am folosit Hidrocortizon unguent si Claritine timp de 3 zile. In acelasi timp mi s-a sugerat ca ar putea fi din cauza lipsei de calciu... drept pentru care i-am dat si cate o tableta efervescenta cu calciu in fiecare zi. Dupa tratamentul acesta "bogat", petele in sine au cam trecut (nu de tot, desi urmeaza regimull de circa 2 saptamani), dar acum am observat ca a inceput sa i se ia pielea din palma (la modul alarmant). Sa fie acesta un semn al lipsei vtameniei A sau E? Teoria cu lipsa de Calciu sa fie adevarata? Ce medicamentatie sa mai urmeze?
1 comentarii
0
20-04-2007, ora 00:00
flamegirl
Nu este medic/terapeut
flamegirl
Ar trebui sa mentionez si faptul ca acele pete ies, din cand in cand, in relief. Nu contin lichid si n-au nici "varf"... doar ca in momentul lor de maxima eruptie dau o usoara senzatie de mancarime si sunt iesite in relief... sper ca ii puteti da un raspuns:(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.