Care este starea dupa operatie de tiroida?

3508 comentarii 1 23 ..... 116 117 Înainte ›
1
22-03-2011, ora 11:50
egina29
Nu este medic/terapeut
egina29
Buna. Multumesc mult de raspuns! Intradevar Youraunty si eu am senzatia ca punctia mi-a accentuat starea pentru ca ma doare mai rau decat inainte si plus de asta nu-mi mai trece durerea de cap de atunci. As fi vrut totusi sa stiu daca a mai fost cineva la clinica Munposan94 si cum a fost. Eu as vrea sa ma operez cat mai repede in speranta ca dupa o sa ma simt mai bine. La Parhon trebuie sa stau sa astept, imi vine randul mai repede numai daca se elibereaza un loc. Sincer, nici nu stiu ce sa fac si e frustrant.
1
22-03-2011, ora 17:50
Youraunty
Nu este medic/terapeut
Youraunty
@ egina29 Draga mea, te credeam deja operata, cred ca pe undeva am inteles gresit un mesaj de la torazah... Despre Muposan nu stiu absolut nimic, imi pare rau. Pot insa sa-ti dau un sfat (foarte greu de urmat, stiu): linisteste-te!!!! Psihicul face mult rau sau mult bine, depinde de tine! Pentru ca nu mi-am putut urma propriul sfat, am fost amanata de doua ori cu operatia pt ca nu ieseam din hipertiroidie... Si acum, la aproape un an de la operatie, am aceeasi problema :( Cat despre operatia in sine, ai dreptate, cred te vei simti mult mai bine dupa. Apropos de punctie: unde ai facut-o? La Parhon?
1
25-03-2011, ora 20:00
simona.pop
Nu este medic/terapeut
simona.pop
Sunt Simona, am 45 de ani si sunt din Baia Mare, in urma unui control de rutina in data de 28.02.2011, am fost trimisa la Institutul Oncologic din Cluj. In data de 04.03.2011 am fost operata - lobectomie tiroidiana totala.
analizele au iesit cam rau, adica carcinom papilar. in aceasta saptamana am fost programata pe data de 07.04.2011
pentru evaluare, scintigrafie si tratament.
Nu pot sa nu remarc profesionalismul deosebit al d-lor doctori de la Cluj- D-nul.Neagoe, D-nul Marius, D-na Piciu, pe care am cunoscut-o acum doua zile la medicina nucleara.
Deci au trecut trei sapatamani de la operatie, operatie care arata ca un firicel de ata, nu sunt ragusita si nu am neplaceri din cauza acesteia.
Problema este ca incep sa resimt si unele simptome-dureri de cap, stare de nervozitate, termosensibiliate.
Pana la data plecarii la Cluj, am de urmat, un regim drastic, sare si alimente fara iod, ceea ce este mai greu si-mi este interzisa orice medicatie.
Am uitat sa va spun, de vreo 15 ani a inceput sa-mi cada parul, cam de cand se presupune ca au inceput problemele de care nu avea-m habar.
Ma bucur ca va cunosc, poate impreuna vom trece mai usor peste aceste incercari
1
25-03-2011, ora 22:11
Youraunty
Nu este medic/terapeut
Youraunty
Simona, bun venit! Te felicit pentru atitudinea pozitiva, in opinia mea face cat toate tratamentele la un loc! Cat despre problema oncologica, din cate am auzit, este cel mai mic rau din cele de acest fel si in acelasi timp cel mai usor de tratat, asa ca fruntea sus!
Iti urez multa sanatate si rabdare, se vor rezolva toate in timp, ai sa vezi.
Adriana
1
25-03-2011, ora 23:12
simona.pop
Nu este medic/terapeut
simona.pop
Iti multumesc Adriana, conteaza in aceste momente sa stim ca nu suntem singure. Ca totul in viata se intampla cu un scop. Eu de exemplu am descoperit ce multi prieteni adevarati am, prieteni care chiar sunt interesati de starea mea de sanatate, care ma incurajeaza mereu. Corpul este doar templul sufletului.Asta trebuie sa facem acum, sa ne hranim sufletul si sa fim convinse ca niimic nu ne poate invinge, ca totul v-a fi bine. Vom avea si un avantaj, cand ne vom fi facut bine, vom stii sa ne bucuram de cele mai marunte lucruri (fata de muritorii de rand): ca poti inghitii fara dureri, ca poti sa te intorci in pat fara sa ai dureri, ca poti privi cerul dand capul pe spate.
Va doresc tuturor multa sanatate.
1
26-03-2011, ora 17:49
marry_green07
Nu este medic/terapeut
marry_green07
va admir pe toate pt.curajul vostru, ca v-ati operat.si mie mi-a recomandat interventia chirurgicala de scoatere a tiroidei dar mi-e atat de frica,... nu se poate face altceva, cu tratamente naturiste nu sunt sanse?nu ati incercat?
dk nu se face operatia, se ajunge la cancer?
spuneti-mi, va rog, care sunteti operate mai demult, acum aveti o viata normala?se poate trai cat de cat bine, fara tiroida?astept raspunsurile voastre, va multumesc si doresc sanatate multa.
..
1
26-03-2011, ora 19:56
simona.pop
Nu este medic/terapeut
simona.pop
Draga Mary, nu stiu din ce zona a tarii esti, dar daca ajungi la Cluj, eu zic sa nu eziti, Eu neavand simptome specifice vezi ca am ajuns un pic cam tarziu. Si gandesc ca voi fi cu siguranta bine si dupa tratament. am vorbit cu multe persoane si imi spunea-u ca se simt foarte bine, unele dintre ele chiar ca se simt mai bine ca inainte de operatie.
Daca te hotarasti eu te ajut cu informatiile necesare.
1
26-03-2011, ora 20:07
Youraunty
Nu este medic/terapeut
Youraunty
@ marry_green07 Nu stiu, cu ce sa incep? in primul rand, renunta la frica si ia exemplu de la noi (@Simona, inca o data, toata admiratia mea!!!). Operatia este usoara, cu atat mai usoara cu cat mergi la timp s-o faci. Orice intarziere inseamna agravarea simptomelor, oricare ar fi ele (gusa, noduli...). In locul tau, m-as bucura ca am fost diagnosticata la timp, exista foarte multi oameni care se chinuie cu tot ce au tiroidiile mai rau, si nu sunt constienti de povara pe care o duc. Operatia este relativ usoara, simplul fapt ca poti pleca acasa dupa 2-3 zile ar trebui sa te convinga. Eu, dupa o luna, ma intorceam la serviciu. Duc o viata normala, ma simt mult mai bine decat inainte: am scapat de insomnie, de tahicardie, pot sa fac efort mediu-intens, sunt mult mai echilibrata. Singura neplacere este faptul ca am luat in greutate si inca nu mi s-a reglat nivelul hormonal, dar o sa se rezolve si asta :) La intrebarea despre cancer, nu stiu sa-ti raspund, ma depaseste.
Sa fii sanatoasa si curajoasa!
Adriana
0
28-03-2011, ora 10:43
egina29
Nu este medic/terapeut
egina29
Buna. Multumesc pt raspuns Youraunti. Intradevar daca ne-am linisti ne-ar fi mult mai bine. Punctie, intradevar am facut la Parhon. Eu am reusit sa strang banii pentru operatia la Munposan, insa in continuare cred ca este prea scump aici. Parhonul inca nu m-a sunat si avand in vedere ca mi s-a spus ca ar trebui sa fac operatia cat mai repede, cred ca o sa fac programarea la Munposan. Multa sanatate va doresc!
0
28-03-2011, ora 22:59
Youraunty
Nu este medic/terapeut
Youraunty
Egina, toate se intampla cu un scop, nu mai ezita si mergi pe "primul impuls" La mine, cel putin, functioneaza. Banii sunt importanti, intr-adevar, dar daca deja ii ai, gandeste-te ca poate meriti un tratament mai bun, un pic de "rasfat" care iti va ridica moralul. Diferenta de bani dintre Parhon si clinica particulara in asta consta, cred, in curatenie, servicii, etc.
Multa sanatate!
1
30-03-2011, ora 15:50
bombytza
Nu este medic/terapeut
bombytza
Buna ziua

Am postat si eu aici pe forum imediat dupa operatie, cand starea mea nu era una foarte buna. In luna mai se face un an de cand m-am operat, si ma simt extraordinar de bine. Nu atat de bine arata insa si cicatricea, dar, pentru mine acest amanunt nu mai conteaza, important e ca ma simt mult mai bine decat inainte, prefer sa am cicatricea asta, care apropo, in laterale e vindecata, e alba, dar in mijloc e foarte rosie si acum, cam 3 cm... decat sa am gusa pe care o aveam inainte si fatza deformata de la basedow ; aaa, da, si ochii s-au mai retras, nu mai sunt asa bulbucati ! Ma bucur ca ce a fost greu a trecut, asa ca va recomand operatia, decat sa va chinuiti cu simptomele acelea urate ! Multa sanatate, va pup !
1
11-04-2011, ora 16:19
florian35
Nu este medic/terapeut
florian35
Buna tuturor!
Am fost operat acum aproape o luna de nodul la tiroida la parhon, la dl dr stanescu bogdan. Sper ca informatiile urmatoare sa va ajute:
Punctia am facut-o acum sase luni, rezultatul a fost ok insa avand in vedere dimensiunile nodulului (3cm/2, 5 cm) recomandarea a fost clara: interventie chirurgicala, neexistand alt tratament (aceasta a fost parerea comuna a dr. ioachim - anatomo patolog, a dr. badiu- endocrinolog si a dr. stanescu-chirurg). Termenul dat de dansii a fost de max 6 luni pe raspunderea dansilor, mai departe...
In acest timp am facut si 2 serii de sedinte la bioenergoterapeutul tiberiu molnar (conform sfaturilor unor prieteni) si cam atat. Am vrut sa incerc un regim ceva, dar nu am gasit.
Cand am repetat analizele si ecografia, mi s-a spus ca nodulul s-a marit (acum poate fi vorba si de toleranta aparatului, altul decat cel initial).
Ca atare, am mers la parhon: internarea luni, analize imediat, plamani, ekg l-am facut de acasa. Seara discutie cu dl dr stanescu si cu dna dr anestezist - cam scurte, de aceea pregatiti-va intrebarile dinainte (mie unul imi place sa fiu foarte lamurit, mai ales cand mi se taie gatul...), principala grija era sa semnez declaratiile pe proprie raspundere ca sunt de acord cu orice, inclusiv deces .
De seara de la ora 18 nu mai ai voie sa mananci, doar sa bei. Marti dimineata nu am avut voie nici sa beau nici sa mananc. Am plecat spre sala pe la ora 9, m-am asezat singur pe masa, a urmat o injectie ok si am adormit bustean. M-am trezit in sala de la terapie intensiva, cred ca pe la 11, senzatii ok, cel mult de disconfort in zona gatului si a umerilor, cefei (am inteles ca se rabateaza capul total pe spate in timpul operatiei...). Am vorbit cu rudele imediat, mai greut, am fost ok.
Niste manifestari mai aparte am vazut la niste doamne: varsaturi, dureri de cap. Aveam o problema cu urinatul dar a fost ok. Desi ma simteam in stare sa merg la toaleta, nu m-au lasat si am facut la o plosca de unica folosinta, din plastic, care s-a autosigilat dupa folosire (foarte igienic si lejer de utilizat, cel putin pt mine ca barbat). Seara am macat o felie de paine prajita, banana si cateva guri de apa.
De a doua zi, am inceput plimbarile si au inceput lucrurile sa intre in normal.
A, referitor la tarife: din vreo sase surse - pacienti la cei 3 doctori:ghemigian, stanescu, ionescu, a reiesit ca pretul standard este 500 ron chirurg, 200 ron anestezist. Restul, asistente, infirmiere 5 ron, 10, 20 ron in functie de ...fiecare. Eu unul am plusat putin conform indicatiilor endocrinologului meu, am avut si un coleg care venise pregatit cu 200 euro si 100 euro, parea bazat, nu stiu pe ce filiera era venit...ma rog, nu stiu daca chiar i-a si dat. Cert este ca potrivit legendelor urbane dl dr stanescu ofera si scutiri pentru cazuri deosebite, chiar daca dna anestezist nu prea e de acord. Foarte bine, sa-i dea Dumnezeu sanatate pentru ca, sa fim sinceri, se compenseaza lucrurile, media tarifelor e foarte ok pentru un bugetar roman.
1
11-04-2011, ora 20:52
Youraunty
Nu este medic/terapeut
Youraunty
Bun venit pe forum, Florian! Din cate-mi pot da seama, esti in "tabara" optimistilor, deci inca o data: bun venit! Sunt convinsa ca sinteza ta va ajuta multe persoane care, ca si noi, au avut multe intrebari si prea putine raspunsuri.
Multa sanatate iti doresc!
Adriana
1
13-04-2011, ora 21:33
hanaV
Nu este medic/terapeut
hanaV
Buna seara, numele meu este vera si sunt noua pe aici :) deci, sunt operata de o saptamana la Parhon la Dr Stanescu pot sa spun ca ma simt binisor cu exceptia unei umflaturi care mi-a aparut azi exact pe operatie sunt speriata rau. Am sunat Dr si a zis ca este normal cica ar fi procesul cicatrizarii asa zice dansul. A mai patit cineva ceva asemanator vreau sa stiu cat mai multe detalii. Va multumesc
0
14-04-2011, ora 13:58
yvonalucretia
Nu este medic/terapeut
yvonalucretia
Buna ziua, sunt in aceiasi situatie, sunt operata de 10 zile va rog imi puteti spune ce simptome ati avut dupa operatia de glanda tiroida, eu am vocea harsaita si noaptea respiratia este mai grea si un zgomot asemanator cu sforaitul care devine mai intens cu cat somnul este mai profund. Este cazul sa fiu nelinistita sau asa cum am gasit pe internet acestea se vor ameliora cu timpul.
Va multumesc !
Sanatate multa !
0
15-04-2011, ora 18:23
Youraunty
Nu este medic/terapeut
Youraunty
@ hanaV yvonalucretia: Buna si bine ati venit! la ambele intrebari va raspund ca la fel mi s-a intamplat si mie, chiar mai rau as putea spune (edeme maricele, cam cat oul de gaina in loc de umflatura; nervul recurent sectionat = coarda vocala paralizata, deci am fost aproape muta cateva luni...) dar toate se rezolva incet-incet, cu rabdare si.fara tutun! :)
Sa fiti sanatoase!
0
16-04-2011, ora 11:38
egina29
Nu este medic/terapeut
egina29
Buna. Multumesc tuturor celor care au postat aici informatii importante si utile. Se apropie si pentru mine ziua operatiei 3 mai, am ceva emotii dar sunt convinsa ca o sa fie bine. O sa va spun cum a fost. :) Va doresc multa sanatate si un Paste Fericit !
0
16-04-2011, ora 13:23
florian35
Nu este medic/terapeut
florian35
buna tuturor!
bafta egina29, iti tin pumnii!
referitor la starea mea dupa scoaterea nodulului:
1) cicatricea in partea dreapta a marului lui adam (partea cu nodulul) arata super si a aratat super de cand am dat pansamentul jos(a treia zi de la operatie) aproape ca se confunda cu celelalte cute naturale. In partea stanga insa, e cam uratica, zici ca atunci cand au cusut s-au inalecat bucatile de piele...arata ca si cum as avea un snur sub piele.si ma cam tine. Nu stiu ce sa cred mai ales ca e pe partea undelobul tiroidei a ramas la locul lui (probabil ca au taiat si spre stanga ca sa aiba loc de manevra). Totusi e acelasi gat, acelasi doctor, chiar sa arate atat de diferit?!?
in timpul zilei port pansamentul acela special mepiform luat de la farmacia din fata spitalului (cam 350 mii o folie din care tai bucatele ce se pot folosi cam 3 4 zile fiecare). am ineput sa ma indrept si sa nu mai stau cocosat. in rest, ma simt bine vocea a fost putin ragusita dar acum e ok. numai bine tuturor
pentru hanav : cum arata mai exact umflatura?
0
19-04-2011, ora 14:54
opreatanta
Nu este medic/terapeut
opreatanta
buna fetelor mam operat acum 2 luni la clinica particulara munposan 94 nu va sfatiesc sa va duceti acolo va jecmanesc de bani va spune una la inceput si dupa ce va operaza va trziti cu alti bani mult mai mult aveti crija ce semnati sa cititi apsolut totul ca sunt cu subanteles.EI SUNT FF DRAGUTI DAR SUB MASCA ASTA SE ASCUND FF MULTE SUBTILITATI.ce va face la parhon va face si acolo nu este nici o diferenta (a bada este una de fffffffffffff multi bani)eu am vb cu ei la inceput de 1000 de euro si la final miau spus ca trebuie sa platesc 2000.aveti ff mare grija acum ma grabesc ca trebuie sa plec dar o sa va mai scriu sa va spun prin ce am trecut.va pup
si mai vb
0
20-04-2011, ora 11:22
egina29
Nu este medic/terapeut
egina29
@opreatanta
Buna! Hai ca si asa eram eu speriata, acum sunt si mai si. Urmeaza sa ma operez si eu la munposan si mie mi-au zis ca o sa fie intre 1300 - 1500 euro. Abia astept sa mai scrii ceva. Nici nu stiu ce sa mai cred, acum chiar ca sunt extrem de bulversata. Chiar nu am cum sa dau mai muti bani, abia am facut rost si de astia. Uffffffffff
0
20-04-2011, ora 12:50
simona.pop
Nu este medic/terapeut
simona.pop
Buna ziua tuturor,
Am revenit,. dupa cum va spune-am analizele mele de la histopatologie au iesit cu diagnisticul carcinom stadiu 1.
am facut o sedinta cu iod radioactiv 383I, cam 1.200.000 de unitati. am trecut cu bine, fata de colegii mei de suferinta, am fost 4. Am stat 11 zile la izolare, timp in care cantitatea de radiatii s-a diminuat astfel incat sa nu fie nociva pentru cei din jurul meu. Si va pot garanta ca operatia a fost floare la ureche.
De aceea am de gand sa bat fetele, carora le este frica pentru faptul ca l-i se aproprie termenul operatiei.
Treaba sta in felul urmator, va internati, apoi sunteti adormite, va treziti, va v-a durea putin operatia si gatul, durere care trece, iar dupa trei zile sunteti externate. Este tot ceea ce trebuie sa ganditi in legatura cu operatia.
Operatia mea dupa 6 saptamani arata ca un firicel de ata, se confunda asa cum spunea si Florian cu pliurile de la gat.
Trebuie sa ganditi ca totul v-a fi bine si atunci cu siguranta asa v-a fi. eu asa am gandit inainte de operatie, chiar nu rezolvam nimic daca gandea-m negativ, daca imi facea-m probleme, pentru ca finalul era acelasi-trebuia sa fac operatia.
Eu nu am probleme, dar imi spune-a d-na doctor, daca se umfla gatul sau ma doare sa folosesc un pic de diclofenac gel.
0
20-04-2011, ora 23:51
Youraunty
Nu este medic/terapeut
Youraunty
@simona.pop: felicitari, ma bucur mult ca esti bine!
0
21-04-2011, ora 18:44
olguta_1975
Nu este medic/terapeut
olguta_1975
Salut, m-am operat pe 6 aprilie, o operatie destul de urata, 7 noduli mari crescuti in interiorul gatului (nu mai puteam respira), taietura are aproape 20cm - este si laterocervical. Am o senzatie foarte aiurea de arsura pe toata partea dreapta - si a trecut destul de mult de la operatie. Ma ustura toata partea dreapta pana la clavicula, la orice miscare. A mai intalnit cineva aceasta senzatie groaznica ? (carcirom papilar)
0
27-04-2011, ora 12:52
paul sorina
Nu este medic/terapeut
paul sorina
Buna dragele mele, sunt operata si eu din 31AUGUST 2010 ghinionul meu in comparatie cu voi, este ca dupa o tireodectomia tiroidei s-a constatat ca intr-unul din noduli de numai un cm se ascundea un carcinom medular!
Forma aceasta este pe cat de rara pe atat de agresiva nu beneficeaza se tratament cu iod radioactiv si alte tratamente amelioreaza nu vindeca!Dupa noua luni de la operatie ma simt extraordinar fara sa urmez nici un tratament multumesc lui Dumnezeu si doctoritei care m-a operat Hornung Edith din Arad, endocrinologului Popa Camelia care a banuit diagnosticul si mi-a atentionat chirurgul, doctoritei Piciu care ma tine sub control de atunci, sunt trei doctorite de un mare profesionalism dar si pe atat de mare suflet, le-am simtit aproape asta a contat enorm, egal ceva urma sunt sigura ca vor face totul pentru mine!Pe langa asta mai am parte si de o familie frumoasa, un sot iubitor trei copii minunati, prieteni adevarati cu totii ma iubesc, sunt soprana amatoare la corul catedralei din Arad, pentru ca am avut un chirurg excelent vocea a ramas impecabila si continui sa cant, toate acestea si multe altele ma motiveaza sa imi doresc cu tot sufletul sa traiesc, sunt plina se optimism, caldura pentru cei sin jur si iubire de viata si mai importat, incredere in Dumnezeu!Va doresc multa sanatate la toate si sper ca din optimismul meu v-am transmis si voua!
0
28-04-2011, ora 10:59
olguta_1975
Nu este medic/terapeut
olguta_1975
E bine ca nu sunt ate efecte secundare ale operatiei. Eu am cateva : partea dreapta a gatului pana la clavicula si pana la umar nu o simt, a fost un nerv atins, tusesc cand vorbesc, asta nu stiu de ce, o sa intreb cand ma duc la control si nu pot vorbi decat foarte incet, nici asta nu stiu de ce. Oricum nu reprosez nimanui nimic, stiu ca trebuia sa ma operez de mult si am tot amanat, m-am dus cand deja era foarte grav.
0
28-04-2011, ora 22:29
paul sorina
Nu este medic/terapeut
paul sorina
Draga mea imi pare rau pentru tine dar, banuiesc ca nu a trecut mult de la operatia ta pt ca am mai intalnit persoane cu probleme vocale dupa operatie, dar si-au revenit in scurt timp!Daca vocea nu isi revine inseamna ca a fost o greseala ca a fost atins ceva Iti spun sigur ca temerea asta am avut-o si eu, exista riscul acesta dar, m-a ajutat mult faptul ca am putut vorbi despre asta cu chirurga mea stiind ca eu cant si a tinut cont si de asta, nu te speria poate iti revii!Cu omoplatul simt si eu la eforturi o durere nu mi-e amortit doar ma strange cateodata dar, vezi sunt foarte multi nervi la gat inevitabil sa mai atinga cate unul ce sa facem, dar, daca ar mai trebui sa fac din nou alegerea asta m-as opera fara regrete fara sa sa pun in calcul cancerul chiar de nu l-as avea m-as opera pentru a evita sa il fac o tiroida bolnava mai bine sa o scoti decat sa risti sa faci un cancer!Va pup fetelor curaj si sanatate!
0
05-05-2011, ora 13:10
opreatanta
Nu este medic/terapeut
opreatanta
buna eu nu am vrut sa te speri dar asta este purul adevar.daca vrei si nu teai operat iti dau un sfat prietenesc nu te duce o sa-ti para rau ca nu ai de unde sa dai bani.
NICI NU STIU CU CE SA INCEP PRIN CATE AM TRECUT TOATE FFFFF RELE.MAI BINE ASTEAPTA LA PARHON.
EU AM INTREBT DE 2 ORI CAT MA COSTA SI FFFFF SERIOS MI-AU SPUS CA MA COSTA 1400LEI PE MINE PLUS 1600 CASA DE ASIGURARI.AM DAT CREZARE CAND MA-M DUS SA FAC PROGRAMAREA PENTRU OPERATI MI-A SPUS CA-MI TRBUIE 3000 DAR NU SE STIE DACA TREBUIE SAI DAU PE TOTI SAI AM ASA LA MINE.LA FINAL MA DUS LA 6000 DAR DACA VREI SATI DAU MAI MULTE INFORMATI -* ASTEPT SA MA CONTACTEZI SI-TI POVESTESC TOT SUCCES


(*modificat de admin)
0
07-05-2011, ora 21:49
inadia
Nu este medic/terapeut
inadia
Buna seara tuturor. am citit si eu toate mesajele lasate de voi sunteti tare draguti si optimisti. florian35 imultumesc din inima pentru detaliile date aici sincer mai incurajat si mai mult, de ce ? pt ca si eu sunt programata pe data de 13.05.2011 acum saptamana viitoare. Nu stiu de ce chiar pe 13 vineri ca sa ma tina si in wikend acolo dar asta e.
Eu am fost diagnosticata cu macronodul lateral stang de 4 cm am facut ecografie la medlife si ca sa fiu convinsa am fost si la medsana cu o recomandare la dr Emilia Gudovan o doctora de milioane un inger de femeie, M-a chemat in spital la Parhon unde este medic am facut zeci de analize marcari tumorali scntigram, analiza cu bariu etc. vreo 35 de analize in final mi-a recomandat operatie si tot dansa m-a programat la dr Bogdan Stanescu (programare este facuta de anul trecut in octombrie) e foarte aglomerat. Am auzit lucruri bune despre acest medic despe anestezista dansului nu am auzit vorbe de lauda dar cu dumnezeu inainte. Am sa va spun dupa ce ma operez cum a decurs.

Multa sanatate tuturor si insanatosire grabnica celor proaspat operati.
0
10-05-2011, ora 16:19
BiancaL
Nu este medic/terapeut
BiancaL
Buna, mama mea o fost operata de 1 luna.de un "domn" doctor foarte renumit si foarte recomandat de la spitalul CFR Munteanu Valentin.ce sa va explic..pe langa ca e enorma operatia, o cicatrice hidoasa, o doare, si o tine ingrozitor de rau.alteceva pot sa mai spun...si toata greseala a fost.ca nu a apuca sa-i dea inainte banii..si bietul a crezut ca merge asa la mila casei de asigurari si asa si-a dat interesul, dupa aceea a stiu sa-si bage 150 de euro in buzurnar dar a nenorocit-o.si pe langa asta nici mcar rezultatele la ce a scos de acolo nu ii le-au trimis!!!!!!!!!!SFATUL MEU:DATI SPAGA INAINTE CA ALTFEL VA NENOROCESC SI NU MERGE-TI LA VALENTIN MUNTEANU!!!
0
10-05-2011, ora 17:53
olguta_1975
Nu este medic/terapeut
olguta_1975
Sincer, 150 euro este putin, dar nu cred ca asta conteaza totusi. La Parhon personalul mi s-a parut foarte de treaba, m-am operat pe 6 aprilie si a fost bine, spitalul este curat si am auzit persoane care nu au avut posibilitatea sa dea nimic si tot au fost bine tratati. Medicul care m-a operat este Bogdan Stanescu, este foarte amabil, nu te repede, iti explica daca insisti tot ce vrei. Nu comentez starea de dupa operatie pt ca si la mine a fost rau, dar asta depinde de gravitatea cazului. Sigur ca o persoana care isi scoate doar glanda pleaca cu o taietura de cativa cm si aproape fara durere, fata de altii(ca mine) cu "tumori maligne ganglioni limfatici cap, fata, gat " de de nu mai puteam respira, nu pot sa am pretentii sa ma simt grozav.
Adaugă un comentariu / răspuns
3508 comentarii 1 23 ..... 116 117 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Analize pentru tiroidă – indicații, explicații și diagnostic de laborator
  • Insuficiența tiroidiană
  • Viața pacienților cu afecțiuni tiroidiene este afectată chiar și după stabilirea unui tratament
  •