Care este cauza???

16-04-2008
me_pink
Nu este medic/terapeut
me_pink
Cam de 3 ani, in momentul in care sunt foarte suparata, pang mult sau ma enervez foarte tare, ma strange la inima (simt ca si cum mi-ar strange cineva inima in pumn si mi-ar baga ace in inima si nu mai pot respira). La inceput mi se intampla foarte rar, dar acum aceste episoade sunt tot mai frecvente. Care este cauza? Si mai nou am descoperit ca uneori imi este pulsul marit: intre 90-100 de batai/min la repaus iar in momentul in care incep sa am activitate, scade.Tin sa mentionez ca am 22 de ani, sunt fumatoare si nu am probleme cu tensiunea (100/60), insa tata sufera de tahicardie ischemica si in urma cu 2 ani a suferit un infarct miocardic si la o saptamana dupa infarct a facut AVC. Se poate mosteni? Multumesc anticipat
1 comentarii
0
16-04-2008, ora 00:00
nico7
Nu este medic/terapeut
nico7
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici