Carduri farmacii

26-10-2014
Client/farmacii
Nu este medic/terapeut
Client/farmacii
La orice farmacie intru, mi se ofera automat un card de fidelitate si... de reducere. Am buzunarele pline de carduri de farmacie. Desi, la multe farmacii, dupa reducere pretul este chiar mai mare decit la alte farmacii. As prefera sa nu am carduri, iar preturile sa nu fie umflate cu presupusa reducere. Oare se poate? Sau, poate ca asa se tine (in secret si iegal) o evidenta a bolnavilor si medicamentelor folosite.
2 comentarii
0
26-10-2014, ora 21:27
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Singura evidenta este aceea de A TE PACALI CU GANDUL LA REDUCEREA """' OFERITA DE CARD dar in realitate de exemplu la FARMADEX multe medicamente sunt sub pretul de la farmaciile cu card de reducere, si este omeneste cand auzi de reducere sa nu te mai gandesti ca acelasi medicament cu card il gasesti la alta farmacie mult mai ieftin.Eu am cancer si de un an jumate cel putin iau zilnic intre 11-18 pastile si multe mi le cumpar de la o farmacie de langa casa fara card si aceleasi medicamente la alte farmacii cu card sunt cu tot cu reducere mai scumpe.De exemplu vitamina c 1000gr, cutie cu 100 pastile o iau din obor de la plafar cu 30ron si in farmacii costa de la 50 ron, omega 3 cu ulei de somon la plafar este 25 ron 120 capsule, la farmacii 70 ron sau 25ron cutie cu 30 capsule, daca ai timp sa cauti este bine daca nu teai tepuit, si eu am patit-o de multe ori.
0
29-10-2014, ora 18:34
mir2211
Nu este medic/terapeut
mir2211
Asa e Marton...sa ai parte de sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.