Canin plombat, durerea rezista...

04-11-2013
andreicalin
Nu este medic/terapeut
andreicalin
mi s-a plombat caninul dreapta sus acum 2-3 luni de zile, din cate mi-a zis doctorul gaura de la carie era destul de mare, dar s-a putut face. mi-a extras nervul si asa mai departe... de cand s-a pus plomba definitiva, simt durere destul de puternica atunci cand apas pe obraz chiar langa nara dreapta (deci undeva la radacina dintelui banuiesc - apropo de asta, nu credeam ca ajunge chiar asa de departe, chiar in lateralul narei drepte!!!!). de muscat pot musca fara sa doara aproape deloc, doar uneori simt o usoara sensibilitate, dar nu ma deranjeaza. dar cand apas cum spuneam pe exterior pe obraz langa nara, doare destul de tare. medicul mi-a zis ca uneori se poate simti durere chiar si pentru cateva saptamani dupa interventie, dar deja au trecut aproape 3 luni. e normal asa ceva? si daca nu, ce ar putea sa fie si cat de grav e sau cat de grav poate sa devina (intreb pentru ca sunt in strainatate si daca nu e f. grav as prefera sa astept pana ajung acasa, aici pana si consultatiile costa de te rup). era sa uit sa adaug ca inainte de plombare, nu am avut dureri la dintele respectiv, nu m-a deranjat cu nimic, iar doctorul a zis ca nu e infectie, am facut dintele ca sa nu se agraveze, nu pentru ca m-ar fi durut sau ceva...
1 comentarii
0
07-11-2013, ora 07:40
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua! Durerea dupa tratamentul de canal ( tratament endodontic ) poate fi prezenta 10 zile- doua saptamani, deja 3 luni ridica semne de intrebare. Cel mai probabil aveti nevoie sa se reintervina pe canal.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul