Candidoza si Trichomonas | Forumul Medical ROmedic

Candidoza si Trichomonas

17-03-2014
PaulaP
Nu este medic/terapeut
PaulaP
Buna ziua. In luna noiembrie am fost la medicul ginecolog si in urma analizei mi-a iesit ca am candidoza (sensibila doar la nistatina) iar trichimonas negativ. Am facut tratament cu nistatina, ovule si niste pastile pentru refacerea florei (nistatina a luat si prietenul meu, desi noi folosim intotdeauna prezervativ). Am revenit la doctor pentru control si dupa analize candidoza nu disparuse. Am facut tratament cu Daphnegyn ovule si fluconazol. Nu mi-a trecut nici de data asta asa ca am mers la alt doctor. De aceasta data mi-a iesit ca am trichomos, fara candidoza. Am facut tratament cu tynizol (si prietenul meu), flagyl ovule si pastile. Intre timp a fost si prietenul meu la ginecolog unde a aflat ca are candidoza. Pe durata tratamentului si dupa nu am avut relatii sexuale. Mie nici acum nu mi-a trecut secretia, am inceput sa am si niste mancarimi vaginale si anale. Nu stiu la ce ginecolog sa mai merg si ce sa fac...
2 comentarii
0
25-03-2014, ora 16:14
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Recomandarea noastra este sa repetati examenul de secretie vaginala si cel de cultura din secretie.

O zi buna!
0
10-09-2014, ora 13:36
Raluca28
Nu este medic/terapeut
Raluca28
Si eu am patit acelas lucru ! Ce pot sa iti zic este ca poti folosi ovule super forte ovulin de la Ellite nutrita timp de 6 luni si apoi sa vezi daca a adat rezultat sunt bio si credema eu ma simt bine acum, cred ca mai trebe sa mai fac vreo 2 luni tratament dar sunt bune multumesc lui Dumnezeu.Si 90% din femei au aceas problema din ce am vazut cred ca e ceva epidemie alfel nu explic de ce atatea femei au aceas probleme!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: