Candidoza sau nu ? nelamurire.

30-07-2011
adeantal
Nu este medic/terapeut
adeantal
Am o nelamurire, am luat 7 zile antibiotice pentru o infectie urinara. Chiar dupa ceea mi-a venit stopu si acum de 3 zile de cand mi-a trecut am niste scurgeri alb putin putin galbui, nu cu constistenta branzoasa, si intre labi am observat 'acumulari ' de secretii albe branzoare putin mirositoare dar nu urat deloc. Nu am mancarimi, am doar arsuri si uneori usturimi la urinare ( crede-ti ca e de la infectie asta? ) Nu stiu daca am candidoza, nu imi pot permite sa ma duc la medic, ca am fost acum 1 luna din cauza unei infectii. Am auzit ca Canesten Gyn este bun, sau 3 zile iaurtul in vagin face candidoza sa dispara, e adevarat ? Mentionez ca am 17 ani si nu mai sunt virigina de 1 luna. Astept raspunsu dumneavoastra ! Multumesc anticipat !
1 comentarii
0
04-08-2011, ora 17:40
elisabeta11
Nu este medic/terapeut
elisabeta11
hey!!! din cate stiu eu daca ai candidoza nu se trateaza asa de usor"3 zile cu iaurta" ;) ...tot, din cate stiu eu, scurgeri are orice femeie, dar daca sunt abundente si urat mirositoare e posibil sa ai o infectie
iar daca ai usturimi si secretii incoloro e posibil sa fie de la antibiotice
evita cat de mult posibil sa iei antibiotice deoarece pe o parte fac bine si pe alte cateva parii ff mult rau
Indicat e sa mergi la un control ginecologic!!! bye!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.