Candidoza

23-12-2011
GabrielIsHere
Nu este medic/terapeut
GabrielIsHere
In urma cu 7 luni aproximativ, am contanctat candida impreuna cu o uretrita, am vindecat uretrita si candida dau avea si prietena mea si am luato iar, am urmat tratamente cu flucovin si pimafucort dar aveam contact in timpu lui si luam iar. am facut asa de mai multe ori. dar acuma am luat 2 tratamente si tot nu s-a vindecat, nu am mai avut nici contact. primu a fost nizoral 15 zile 2 pe zi cu canesten crema si pimafucort, dupaia mi-a dat sa ma dau ceva timp cu triderm simplu, tot nu a trecut. acuma ultimu am luat 10 zile flucovin de 50 mg cu pimafucort si exoderil si tot nu a trecut. nu stiu ce sa mai iau sa scap de ea odata. Sfaturi ? Tin sa mentionez ca intr-un timp a fost si cutanata, am vindecat ranile cu o crema homeopata... Am incercat si tratament homeopat cu ozon si bilute de pus sub limba si tot fara rezultat... Acuma dupa ce am terminat flucovinu 10 zile cu cremele, mai sus precizate mi-a zis ca poate am o iritatie si sa ma dau cu elidel si cu exoderil. Are vreo treaba cu candidoza ? Sau ca nu-mi trece ? Dc persista asa mult ?
1 comentarii
0
24-12-2011, ora 12:08
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Ai mai postat acest subiect, ti-am raspuns deja la celalalt post, si ti-am si trimis un mesaj privat. Verifica-l.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.