Candida sau o alta infectie?

09-02-2010
Rusu A.
Nu este medic/terapeut
Rusu A.
Buna ziua.Pe 30 ian. trebuia sa imi vina ciclul, sunt 8 zile si nu mia venit.In saptamana 1-7 febr. am avut 3 contacte sexuale insa cu prezervativ si niciodata nu sa rupt.De pe 28 febr. am dureri de ovare si spate.De aseamenea de mult timp(1 an aproape dar am crezut ca nu e grav) observ niste scurgeri de culoare alb-galbuie si urat mirositoare, dar in ultimele 2 saptamani foarte ambundente( chiar de imi da o senzatie de chilot ud).Banuiesc sa fie vorba de o candida, pt ca am si o stare de oboseala, moleseala si senzatie ca si cum asi uita ce am facut inainte, balonari, dureri de cap si urechi.Ma mai inteapa cateodata in zona splinei si foarte rar la ficat.Sa fie candida?Mentionez ca am luat si fooarte multe antibiotice.Din toamna am fost racita de 4 ori, am fost in spital cu viroza respiratorie si in ianuarie am facut tratament pt polisinuzita.Am luat pastilele pt prevenirea candidei, insa am niste scurgeri imposibile, care ma jeneaza enorm in ultima vreme
1 comentarii
0
10-02-2010, ora 16:15
ramona02
Nu este medic/terapeut
ramona02
De ce nu te duci la ginecolog, este cel mai bine asa. Si sa faci si un test de secretie, pentru ca medicul sa-ti prescrie un tratament adecvat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.