Candida Albicanis !!!

29-06-2013
dreeadeea24
Nu este medic/terapeut
dreeadeea24
Buna seara ! Am si eu cateva nelamuriri si as vrea sa imi raspunda cineva urgent daca se poate...
De 2 ani de zile eu si sotul meu ne confruntam cu aceasta 'boala '.Am facut divesre analize si foarte multe tratamente... Problema este k dupa contactul sexual la 2- 3 zile sotului meu ai apar niste pete mici rosii si are mancarimi.eu nu am nici o simptoma, sau sunt zile in care nu avem contact sexual si lui tot ai apar aceste pete...
Ultimul tratament care m-i l-a prescris medicul a fost acum o luna ( blastoestimulina si Tricolam )si sotului meu i s-a dat (Tricolam si Unguent Diprogenta.Durata acestui tratament a fost de 7 zile prescris de medic.
Dupa cateva zile de la tratament am avut iar contact sexual.. a fost totul in regula... nu au reaparut petele.
Dar in schimb i se ducea pielea de pe capul p... A vorbit cu medicul si i-a spus sa isi de-a cu unguentul pe care i l-a prescris, 4 zile. La 2 - 3 zile am avut contact si i-au reaparut iar petele alea... dupa contact la vreo 2-3 ore.
Este posibil sa avem iar Candida amanoi sau doar el... sau este doar o iritatie
Din cauza candidei se poate ca ciclul menstrual sa se deregleze k, am foarte multe dereglari de cand am inceput sa avem problemele aste ?...
Noi incercam sa facem si un bebe si problemele astea ne impiedica ! As dorii si eu sa imi dati niste raspunsuri cat mai concise si niste sfaturi daca se poate ! Si cat mai urgente !
Va multumesc si astept un raspuns de la dumneavoastra ! O seara placuta !
2 comentarii
0
01-07-2013, ora 00:01
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate fi vorba si de o alta boala cu transmitere sexuala, ca de pilda trichomonas.
Mai mergeti o data la medicul ginecolog si rugati sa va faca toate analizele.
Faptul ca dv. nu aveti simptome nu inseamna ca nu aveti ceva.
Multe boli nu dau ani in sir simptome, fie la barbati, fie la femei.

Se mai poate face o analiza la Dermatologie, pentru streptococ.
Trebuie tratata cauza reala si luate medicamente de la farmacie sau plafar care sa intareasca sistemul imunitar.
0
01-07-2013, ora 01:22
dreeadeea24
Nu este medic/terapeut
dreeadeea24
Candida imi poate afecta ciclul menstrual, adica il poate deregla ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul