Candida

29-03-2012
mihayos
Nu este medic/terapeut
mihayos
in luna decembrie m-am gandit sa fac pauza 3 luni la anticonceptionalele pe care le luasem de 3 ani...in ianuarie mi-a venit menstruatia cu intarziere doar cateva zile, in februarie mi-a venit de 2 ori si foarte putin, am fost la ginecolog pe data de 3 martie sa vad ce este in neregula si mi-a zis ca am o rana pe col, mi-am facut analizele la secretie si mi-a iesit candida, bacterie bacili, papanicolaul mi-a iesit clasa 2 si plus de asta mi-a dat sa iau aceleasi anticonceptionale la prima aparitie a menstruatiei, tratament pentru candida ovule cervugid si fluconic pastile..a aparut si prima sangerare si durerile premenstruale pe 25 martie...inca mai urmam cu ovule si am luat si prima pastila de anticonceptional...iar menstruatia a fost cam ciudata...imi curgeau niste gheaguri de sange doar atunci cand ma duceam la toaleta si atat...iar dupa doua zile s-a oprit...mi-a facut testul de sarcina dupa ce s-a oprit menstruatia si a iesit negativ...este vreo speranta sa fii ramas insarcinata si sa-mi fii dat eroare testul? N-am niciun sintom ca as fii.Multumsc!
1 comentarii
0
31-03-2012, ora 06:17
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Din moment ce:
-nu aveti simptome de sarcină
-testul de sarcină a fost negativ
-a venit menstruaţia

Atunci pe ce bază să vă gândiţi că sunteţi însărcinată ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.