Candida? Herpes? | Forumul Medical ROmedic

Candida? Herpes?

23-01-2013
Mike.
Nu este medic/terapeut
Mike.
Buna ziua,
Am 16 ani iar in urma unui act sexual neprotejat (in urma cu 5 zile), de 3 zile am un fel de iritatie a penisului. In prima zi a aparitiei acesteia erau doar mancarimi iar cand sa ma uit mai atent, pe pielea aceea cea mai sensibila de sub ciuperca erau niste bubite albe, cateva mai mari iar in rest mai multe mai mici, iar pe ciuperca aveam o iritatie rosie pe prima jumatate, unde erau si acolo cateva punctulete putin vizibile. A doua zi a inceput sa se umfle, sa faca un fel de coaja si sa ma usture si s-a facut si mai rosu insa nu mai erau bubitele acolo. Plus ca acesta s-a alungit ca si cum ar fi in erectie desi nu este in erectie... Astazi, nu mai pot deloc sa ma uit pentru ca doare ingrozitor, iar la baza penisului cam pe unde incep chilotii am un fel de ganglioni umflati (am citit pe forumuri si am inteles ca se numesc ganglioni anghinali dar nu sunt sigur) care imi provoaca durere, in partea stanga e unul singur, dar in partea dreapta sunt 3. Nu stiu ce sa fac, nu am cu cine sa merg la un doctor care se ocupa de aceste probleme si nici nu stiu unul, si nu vreau ca mama sa afle despre asta pentru ca ea intotdeauna mi-a spus sa fiu atent...

A da... Si inainte sa patesc asta, dar asta acum mult timp, in timpul actului sau al masturbarii, cand penisul ajungea la un nivel maxim al erectiei, undeva aproape de baza, dar pe penis, aparea o biluta umflata, ca un fel de ganglion, care jena putin dar nu era foarte dureroasa.

As dori un raspuns cat mai repede pentru ca nu vreau sa fie prea tarziu, sper sa fie tratabila.
Ma scuzati pentru termenii folositi aiurea sau expresiile fara nicio legatura nu am foarte mare experienta in domeniu.
Va multumesc.
3 comentarii
0
23-01-2013, ora 19:11
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Chiar daca ti s-ar pune un diagnostic pe internet, tot la medic trebuie sa ajungi pentru tratament. Consulta cat mai urgent un urolog!!!Nu trebuie sa mergi cu mama la control.
0
23-01-2013, ora 23:10
Mike.
Nu este medic/terapeut
Mike.
Chiar si asa... Am nevoie de putin ajutor, ce as putea face, posibile diagnostice, o sa fac asta, dar mai intai sa vad unde gasesc unul.
Nu cred ca are cum sa fie doar o iritatie... Dar sper sa fie o infectie mica de care pot sa scap usor.
0
25-01-2013, ora 00:13
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mai important decat "ca afla mama", e sanatatea ta.

Rapid la medicul de familie sa iti dea o trimitere ca sa te duci sa faci consultatia gratuit.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum recunoÈ™ti herpesul genital la femei?
  • Tratamentul candidozei vaginale cu iaurt - funcÈ›ionează?
  • Cele mai importante sfaturi legate de herpesul genital
  • Candidoza vaginală recurentă - opÈ›iuni de tratament È™i sfaturi utile
  • Un nou vaccin poate preveni herpesul genital
  •