Cand e prea cald sau prea frig ma dor plamanii

21-12-2010
Padu
Nu este medic/terapeut
Padu
Buna ziua. In februarie anul acesta am avut pneomonie, am luat tratament indelungat, mi-a trecut greu. Abia dupa ce am baut suc de ridiche neagra mi-a trecut tusea. De atunci si pana acum am mai avut 2 raceli sezoniere fiindca stau foarte prost cu sistemul imunitar, raceli pe care le-am tratat cu leacuri babesti si paracetamol, am si tusit un pic la ele. cred ca e normal. In iulie mi-am facut analizele sange si urina, complete si mi-au iesit toate foarte bune. Insa ce vroiam sa va intreb este de ce vara asta cand era foarte cald transpiram foarte mult in spate si parca imi simteam plamanii incordandu-se sau nu stiu cum sa explic durerea, de fapt nu cred ca era o durere dar ceva la spate simteam. Iar acum iarna cand este foarte frig la fel parca simt ceva la spate si sigur nu e de la vreo durere de spate. Ma intreb oare sa nu-mi fi trecut pe deplin pneomonia?
2 comentarii
0
24-12-2010, ora 18:56
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ar trebui sa te vada, dupa sarbatori, un pneumoftiziolog.pneumonia a trecut, dar e necesara o radiografie toracica de control si, eventual, o IDR la tuberculina.Sa nu fumezi.
0
30-12-2010, ora 10:45
gyorgyo
Nu este medic/terapeut
gyorgyo
doamna doctor imi puteti spune de ce elimin o data pe zi sau la diferenta de douatrei zile expectoratie cu firicele mici de sange?radiografii am facut anul acesta ma consultat si un doctor de plamani filmele au fost citite de mai multi doctorisi concluzia e aceasi ca nu am nimic.deasemenea cand stau in sezut si ma aplec in fata harai in piept.va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.