Cand apar semnele de gravida?

02-04-2008
kssandra
Nu este medic/terapeut
kssandra
buna ziua am si eu o intrebare..pe 15 dec mia venit ciclu iar la cateva zile dupa ce mia trecut (mia trecut pe 19 iar pe 27-28 dec nu mai stiu sigur) am facut sex cu pr meu.din pacate prezervativul sa rupt insa el nu a ejaculat deloc.pe 1 ianuarie am vazut pe chiloti o pata de sange iar pe 2 secretie mai maronie.in ianuarie ciclu mia intarziat 6 ziel dupa care mia venit pe 21, in februarie mia venit p 22.in martie pe 3 am facut un test d sarcina care a iesit negativ, iar p 10 am facut altu care a iesit tot negativ.imi fac griji pt k am auzit k exista ciclu peste sarcina si k atunci knd se implanteaza "copilu" in uter apare o sangerare, pe care eu am avuto pe 1.acum in martie mia venit ciclul pe 28 si mia trecut abia azi (2 aprilie...insa mia venit pe 28 sa oprit pe 31 si mai venit iar acum pe 2 un piq...dar asea mi se intampla mai mereu ) credeti k este posibil sa fiu graavida desi mia vnei tciclul de 3 ori de atunci ? ma ingrijorat f tare sangerarea aia..nam dat importanta atunci dar in martie am citit pe un site despre ciclu peste sarcina si acea sangerare..oare este posibil ?sper sa ma puteti ajuta kt mai curand pt k sunt disperata.daca e sa fie cva se mai poate face avort? si burtik knd apare ? k yo am burtik..dar e a mea:))) adik burtik am avut mereu...a mea e maricik dar e ff moale...burtik d gravida din cate stiu eu e tare.va rog sa nu ocoliti intrebarile mele.va multumesc anticipat
5 comentarii
0
04-04-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Ar fi bine sa mergi la ginecolog pentru o ecografie endovaginala si dozarea beta HCG din sange, astfel se poate pune un diagnostic sigur de sarcina; numai bine
0
12-06-2008, ora 00:00
dulceatza_d_brunetik
Nu este medic/terapeut
dulceatza_d_brunetik
nu cred ca ai fii gravida, daca zici ca iti vine, eu zic sa t duci la un ginecolog
0
12-06-2008, ora 00:00
dulceatza_d_brunetik
Nu este medic/terapeut
dulceatza_d_brunetik
nu cred ca ai fii gravida, daca zici ca iti vine, eu zic sa t duci la un ginecolog
0
12-06-2008, ora 00:00
dulceatza_d_brunetik
Nu este medic/terapeut
dulceatza_d_brunetik
nu cred ca ai fii gravida, daca zici ca iti vine, eu zic sa t duci la un ginecolog
0
15-06-2008, ora 00:00
soare
Nu este medic/terapeut
soare
asputea fi gravida?
am si eu o intrebare. pe data de 31 mai am avut contact cu sotul meu si a ejaculat inauntru. pe data de 16-17 ar trebui sa imi vina ciclul, dar eu am facut astayi un test de sarcina, deci la aproape doua saptamani de la contact, si a iesit negativ. credeti ca ar trebui sa vad daca imi intarzie ciclul, sau este negativ, adica nu sunt insarcinata? ce parere aveti?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •