Cancerul se poate trata

14-02-2008
ganea
Nu este medic/terapeut
ganea
Mama mea a avut cancer cu metastaze la ficat si colon, si medici(colegi mei) ii mai dadeau de trait 3 luni cel mult dar multumita unei d-ne tot de pe net ma sfatuit sa ii iau Reishi Balnce, Cllorobalance si Clorela Plus niste medicamente Elvetiene.La disperare binenteles ca le-am luat, medici ii dadea mamei 3 luni de trait si acuma datorita acestor medicamene sa facut bine, a trecut un an si este in viata fara urme de metastaze.La randul meu ma vad obligata sa spun si eu celor suferunzi acelas lucru si ma rog din suflet sa nu treaca nimenia prin ce am trecut eu.
17 comentarii
0
18-02-2008, ora 00:00
Ragu
Nu este medic/terapeut
Ragu
Sunteti o persoana minunata daca doriti sa le impartasiti si altora din reusitele dumneavoastra (ale mamei). Multe persoane interesate pot incerca.
Multumiri
0
29-03-2008, ora 00:00
lumiv5
Nu este medic/terapeut
lumiv5
intradevar sunteti o persoana deosebita.puteti ajuta asa foarte multa lume disperata.tatal meu este operat de coxartroza si este imobilzat la pat de peste un an dar are si insuficienta cardiaca si accident vascular in atntecedente si infarct miocardic si nu stiu stiu ce sa mai fac, nu stiu daca aceasta i-ar face bine si lui.Dar multumim oricum
0
02-04-2008, ora 00:00
alina84mrc
Nu este medic/terapeut
alina84mrc
salu!
tatal meu in varsta de 56 ani a fost diagnosticat cu metastaza cavum epidermial suntem disperati! ni s-a recomandat tratament oncologicchimioterapie+radioterapie.Ce ma sfatuiti?
0
16-05-2008, ora 00:00
ve_ro
Nu este medic/terapeut
ve_ro
este un tratament greu de suportat, dar...fiecare cu steaua lui
0
23-01-2009, ora 17:00
pleata_wrc
Nu este medic/terapeut
pleata_wrc
buna ziu la toata lumea
tatal meu este internat la sp judetian galati si la fel ca multi care au com pe forum sunt intr o mare intrebare.nici nu stiu de unde sa incep.acum 4 ani a fost depistat cu cancer la vezica urinara.a fost operat la spitalul fundeni si totul a mers bn pana acum.in aug anul trecut a recidivat si a fost internat la sp judetian galati unde a fost ptr a 2 oara operat.de atunci nu s a simtit bn si urina (nu tot timpul sange).starea s a agravat si a mers la medicul de fam unde i s a prescris un tratament nu mai stiu cu ce pastile(am sa revin cu numele medicamentelor)de unde s a simtit tot mai rau:s a condtipat si il durea ff tare fierea sau ficatul(nici el nu stia).a fost iar internat la chirurgie unde trebuia sa il opereze de fiere.dupa ce a refuzat sa fie operat i s a facut externarea si a 2 zi l am internat tot la chirurgie dar la alt doctor unde i s au facut analize si nu stiu eu sa citesc.tot ce stiu e ca mi s a spus e ca fierea nu are nimic si ca in urma tomografului ficatul este ff marit s prezinta multiple formatiuni.Am mers am vb cu doctorul care m ia spus ca are cancer la ficat si ca nu mai poate sa faca nimic.si ca tre sa ma pregatesc de o inmormantare.(METASTAZA LA FICAT).Acum vin si eu cu intrebarea : chiar nu se mai poate face nimic?
0
19-01-2010, ora 20:25
viorica elena
Nu este medic/terapeut
viorica elena
buna ziua sotul meu are 29ani si are cancer la ficat si intestine ma puteti ajuta
0
24-02-2010, ora 18:04
luciana.l
Nu este medic/terapeut
luciana.l
Bună Elena Ajutorul nostru este NATURA
Prevină din timp cu tratamente naturiste deoarece cancerul se poate vindeca.
Î-ţi voi trimite un mesaj personal.
O zi frumoasă!
0
23-06-2010, ora 12:42
gaaaabi
Nu este medic/terapeut
gaaaabi
tatal meu are metastaza la ficat si momentan nu se stie de unde a plecat. Majoritatea medicilor ii recomanda biopsia. Noi am luat niste medicamente naturiste de la o doctorita din america, mirela wagner, : immun-assist, reishi red, cordyceps, agaricus, bio-sylimarin. Cunoasteti ceva despre aceste medicamente sau despre aceasta doctorita???
0
23-06-2010, ora 12:59
celestron10
Nu este medic/terapeut
celestron10
Da, eu am luat acest tratament de care tu spui Gaaaaabi, de la prof.dr Mirela wagner cu reusite foarte frumoase, in 11 lunii am fost vindecat complect.Ani de zile m-a chinuit o boala cumplita. Dupa doua operatii destul de grele si care m-au marcat psihic, dupa un lung tratament de chimioterapie ce mi-a afectat stomacul si lobul stang al ficatului, imunitatea mea scazuse (raceam usor, aveam permanent infectii la gat sinuzita, oboseam foarte usor) si aproape ajunsesem sa nu mai sper nimic; ma gandeam numai la ziua in care totul se va sfarsi. Dupa un an, am repetat analizele la Bucuresti si la Cluj, iar rezultatele au fost bune - nici urma de inflamatii, ulcerul disparuse, nu mai aveam dureri de stomac toamna si primavara, iar ficatul se regenerase in zona afectata.Eu am luat Reishi Red, Imun-Assist, Bio-Sylimarina, Cordyceps si Henricium, asa mi sa dat pe schema de tratament.Daca aceasta doctorita nu era cred ca azi nu mai scriam pe form.Deci toata increderea in schemele sale.
0
28-06-2010, ora 11:20
gaaaabi
Nu este medic/terapeut
gaaaabi
revin cu o intrebare legat de problema de sanatate a tatalui meu. Ce parere aveti de biopsie? este recomandat sa faci biopsia unui om de 71 de ani cu metastaza la ficat, fara a se cunoaste punctul de plecare a cancerului?
0
13-07-2010, ora 14:45
geaninapp
Nu este medic/terapeut
geaninapp
Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti si mie ce inseamna urmatorul diagnostic : polip adenomatos tubular cu focar de adenocarcinom diferentiat. Stiu ca este o cancer dar nu stiu cat de avansat este.Acest diagnostic la primit socrul meu in urma unei endobiopsii colonica.
Va multumesc foarte mult.
0
07-10-2010, ora 18:03
arianna78
Nu este medic/terapeut
arianna78
buna ziua!va scriu chiar de langa tatal meu...diagnosticat de cancer de colon cu metastaze la ficat...tristetea si durerea sunt atat de mari.nu pot sa ma dau batuta(desi...ieri la controlul la care am fost cu tata am fost certati ca l-am chinuit degeaba ducandu-l pana acolo...sa ne impacam cu ideea ca este cancer si ca nu mai putem face nimic..desi daca era sa lasam cum au zis ei...trebuia sa moara de acum un an..)..imi puteti spune cum o pot contacta pe doamna doctor mirela wagner?sau ce sfaturi aveti pt mine?are si pierderi de memorie.daca pt doctori este o cauza pierduta...eu nu ma pot resemna..este tata si as muta si muntii pt el daca asta l-ar ajuta.va multumesc..si numai daca aveti rabdare sa cititi aceste randuri...
0
22-10-2010, ora 16:34
adriana claudia
Nu este medic/terapeut
adriana claudia
BUNA ARIANNA 78 ma numesc adriana si pot sa-ti dau adresa doamnei doctoe mirela wagner: -*m dar si eu am scris doamnei mirela si pot sa-zi spun ca tratamentul pt care am scris este exact cu cel al tatalui tau iar pretul este foarte mare la acele medicamente 16.200 ron si trebuie 6 luni de tratament


(*modificat de administrator)
0
23-10-2010, ora 22:08
georgeta1959
Nu este medic/terapeut
georgeta1959
Draga Ganea,

Te rog foarte mult da-mi mai multe informatii despre medicamentele:Reishi Balnce,
Cllorobalnce si Clorela Plus:cum se pot procura cat costa cat dureaza tratamentul si care este starea actuala a mamei tale

Multumesc anticipat
0
25-10-2010, ora 22:10
arianna78
Nu este medic/terapeut
arianna78
multumesc pt raspuns...insa nu am stiut ca seara in care ceream ajutorul..avea sa fie ultima langa tati meu!!!va doresc tuturor sa invingeti in lupta pe care eu am pierdut-o...tot ce va pot spune...iubitii-i mult...tineti-i de mana.aratati-le dragoste.tati a plecat zambind si vorbind cu noi pana in ultima clipa.din suflet, pt toti cei dragi voua aflati in suferinta..MULTA SANATATE !!si daca as putea as mangaia pe oricare dintre dumnealor pe mana pentru simplu motiv ca mana pe care o mangaiam zilnic nu mai este langa mine.
0
29-10-2010, ora 01:53
mirelaivascu
Nu este medic/terapeut
mirelaivascu
Draga Ganea,

Te rog foarte mult da-mi mai multe informatii despre medicamentele:Reishi Balnce,
Cllorobalnce si Clorela Plus:cum se pot procura cat costa cat dureaza tratamentul si care este starea actuala a mamei tale. Tatal meu sufera de cancer gastric cu metastaze, cancerul s-a extins la ficat si la pancreas.
Multumesc din suflet, sanatate mamei tale
0
06-11-2010, ora 19:11
ganea
Nu este medic/terapeut
ganea
Draga mea scriei doamnei doctor Mirela Wagner -* si roag-o sa iti faca o schema de tratament pentru tatal tau, dinsa este in masura sa te ajute.Mama mers pe tratamentul cu ciuperci timp de 8 luni si acuma mai ia cite un Red Reishi pe zi sa nu recidiveze.Informati despre medicamente le gsesti pe site -*



(*modificat de administrator)

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: