Cancer pancreas

04-06-2015
jicu_costin
Nu este medic/terapeut
jicu_costin
Buna ziua,

Acum aproape 2 saptamani bunica mea in varsta de 79 de ani a fost diagnosticata cu o tumora coada pancreas cu metastaze in ficat. Nu o sa dau prea multe detalii, cert este ca am vorbit cu mai multi oncologi si in mare masura raspunsul a fost acelasi : 'nu are rost sa o chinuiti'.Atat diagnosticul cat si situatia in sine sunt dureroase (pur si simplu nu pot si nu vreau sa stau acasa si sa astept fara sa incerc sa fac ceva )
Cum medicina traditionala nu ii da prea multe sanse am inceput sa citesc de terapiile naturiste insa nu reusesc sa gasesc un fitoterapeut cu care sa ma pot sfatui in Bucuresti.
Daca ma puteti ajuta in acest sens v-as fi recunoscator.

Multumesc anticipat,
Costin
1 comentarii
0
27-06-2015, ora 15:35
lachriss
lachriss
Din pacate, medicii au dreptate. Cancerul de pancreas este unul foarte agresiv, iar prezenta metastazelor il situeaza in ultimul stadiu de evolutie. Stiu ca este greu, dar incercati sa acceptati realitatea si sa nu va amagiti, caci exista persoane care profita de astfel de situatii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici