Cancer la vezica urinara

14-09-2007
ioana133
Nu este medic/terapeut
ioana133
Buna ziua,

Mama mea a fost diagnosticata cu cancer la vezica urinara de curand si trebuie sa inceapa instilatiile saptamana viitoare. A fost tratata de un medic de la Spitalul Sf Ioan, si as dori sa am si alta parere.

Daca imi puteti recomanda un medic bun urolog sau chiar oncolog va rog sa-mi scrieti -
1 comentarii
0
16-02-2008, ora 00:00
ioana133
Nu este medic/terapeut
ioana133
Buna ziua,

Am primit multe raspunsuri in urma acetui mesaj postat pe aces forum si va multumesc.
Mama mea este aproape de sfarsitul tratamentului de chimioterapie cu Adriblastina si se simte mai bine. Nu a mai avut sangerari ale vezicii si din septembrie pana acum si a luat in greutate. Parul nu i-a cazut (o usurare pt ea). In tot acest timp a cosumat produse pe cat se poate de naturale, fara grasimi prea multe iar moralul a ajutat-o mult.

Am trecut amandoua prin lucruri urate in ultimul timp deoarece cancerul nu este o boala usoara si am invatat un lucru important: trebuie sa-ti pastrezi moralul orice s-ar intampla caci viata este si asa destul de scurta ca sa o petreci consumandu-te.

Cum tumorile se pot reface, speram ca sa fie cat mai tarziu si in timpul care ne-a mai ramas, sa ne putem bucura una de cealalta.

Curaj oameni buni.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.