Cancer la pancreas

28-08-2008
bukfenc
Nu este medic/terapeut
bukfenc
Este vorba de mama.La ecograf a fost diagnosticat cu chist pe pancreas de 20 mm, ( TU) la fel si la ficat de 30 mm (TU).A primit internare la spital pentru CT si investigatii.Stiu ca TU inseamna cancer maligna, dar as vrea sa sper ca se vindeca. Are sanse de vindecare?Se poate ca la CT si la biopsie sa primim un rezultat favorabil?
8 comentarii
0
28-08-2008, ora 00:00
tudora
Nu este medic/terapeut
tudora
buna seara imi permit sa adresez un mesaj in necunostinta de cauza totusi si anume: am citit tot aici pe romedic ca era o doamna care avea pe cineva apropiat grav bolnav de cancer al ficatului si dansei i-au fost recomandate pentru respectivul bolnav aceste medicamente : 1 : REISCHI BALANCE 2: CLORO BALANCE 3:CLORELLA PLUS. Mentionez ca v-am adresat acest mesaj numai din dorinta de a va ajuta eu neavand nici o alta informatie despre ele sau existenta lor doar ca sunt elvetiene si persoana aceea bolnava era in stadiu grav si s-a vindecat prin minune.Insa sfatulmeu cu toate ca nu ar trebui sa zic caci probabil faceti orice pentru mama dumneavoastra este sa va interesati despre ele si cum le puteti obtine. Si din informatiile mele un tratament naturist prescris de doctor spanzul si sau napraznicul plante minune dar si toxice in acelasi timp deci un doctor poate stabili doza
0
28-08-2008, ora 00:00
tudora
Nu este medic/terapeut
tudora
as vrea sa mai adaug persoana cu medicamentele a afirmat ca si dansa era deznadajduita si a aflat despre acestea tot de pe net dar de pe alt saite si dansa le-a primit in dar ca sfat si ajutor si astfel le da mai departe.INSANATOSIRE si toate cele bune
0
28-08-2008, ora 00:00
tudora
Nu este medic/terapeut
tudora
Revin cu numele adresei di n gogle unde puteti citi clar din relatarile acestei persoane :gaby46-Viewing Profile
0
29-08-2008, ora 00:00
bukfenc
Nu este medic/terapeut
bukfenc
multumesc pt. sfaturi, sper sa reusim.
0
29-08-2008, ora 00:00
dora_dora490
Nu este medic/terapeut
dora_dora490
pt.bukfenc, buna ziua, eu va scriu deoarece cancer la pancreas are si tata unei cunostinte de-a mele, care anul trecut nu a mai primit sanse din partea medicilor, dar D-zeu i-a facut sa gaseasca un tratament naturist care il mentine in forma pe acest om, pt ei acest produs este un miracol.daca va veti hotari in privinta produsului cautati-ma pe mess sa discutam mai pe larg. Doamne ajuta!
0
29-08-2008, ora 00:00
bukfenc
Nu este medic/terapeut
bukfenc
pt dora_dora
Multumesc va caut. adresa este dora_dora490?
0
25-02-2009, ora 19:15
alexrod
Nu este medic/terapeut
alexrod
tatal meu a fost diagnosticat cu neoplast pancreatic cefalic, mai exact pancreasul cu acinatie pastrata la nivel corporeal si cuadal, slab iodofila cu diam de 4 cm ce mansoneaza mezenterica superioara. ce pot sa fac. va multumesc
0
11-02-2011, ora 12:50
clodette 40
Nu este medic/terapeut
clodette 40
Buna ziua,

Tatal meu a fost diagnosticat in urma cu o luna cu cancer la pancreas, stelar, difuz, neoperabil. Are 74 ani, probleme cardiace si nu poate urma tratamentele clasice de chimioterapie.
M-ar interesa daca a folosit cineva produsul Escozul de la cei de la Simleul Silvaniei sau adus din Cuba? Sau Isorel pentru un astefel de tip de cancer? Tot ce am gasit pe net cam suna reclama. Daca a folosit cineva si a avut rezultate pozitive spuneti-mi si mie va rog.

Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici