Cancer la gat?

06-06-2013
iorga sandra
Nu este medic/terapeut
iorga sandra
Buna ziua!Deci sa incep cu inceputul am fumat timp de 3-4 ani de zile, am 19 ani, si m'am lasat de fumat acuma 2-3 saptamani din cauza asta.De cand mi'a spus cineva ca daca te ustura limba atunci cand fumezi poti avea inceput de cancer la gat si am ramas setata pe chestia asta. Si de atunci am chestiile alea pe cap sa zic asa, griji.Imi curge de la sinusuri in gat o mucoasa care ma face sa inghit mai greu, am senzatia ca am gatul umflat in fata sub barbie, si ma doare gatul desi nu am amigdalitele umflate, si mai am o senzatie de usturime cand inghit uneori. Ma doare fix sub barbie langa gat in jos cand inghit, si ma simt umflata, mi'e frica sa merg la un control, ar putea sa fie cancer? Astept un raspuns va rog frumos, Multumesc
2 comentarii
0
06-06-2013, ora 18:33
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Nu poate fi cancer dupa parerea mea, dar de ce ti-e atat de frica sa mergi la doctor? Limba te poate ustura din mai multe motive, unul din el fiind candida bucala, acele scurgeri despre care spui pot fi de la sinuzita sau rinita alergica de ex.Trebuie sa te vada un medic ORL, asa aici putem sa banuim doar si sa ne dam cu parerea!
0
09-06-2013, ora 21:54
dorobantu anca
Nu este medic/terapeut
dorobantu anca
buna ziua...sunt noua pe acest forum..deci..tatal meu a fost diagnosticat cu cancer laringian in luna aprilie a acestui an...in mai sa operat..i au fost scoase corzile vocle si laringele..a fost bn pana aacum 2 zile cand i sa umflat gatul in partea dreapta..si ii curge ceva de acolo..il doare gatul cand intoarce capul..a baut cafea..si apoi a dat afara..si mai nou tuseste..a fost operat la spitalul Coltea din Bucuresti..pana pe 17 iunie cand are control (el fiind din T ulcea)IMI E FRICA SA NU SE AGRAVEZE..vA multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: