Cancer de piele! (Carcinom bazocelular)

08-04-2010
anaani
Nu este medic/terapeut
anaani
Mama mea a fost diagnosticata recent cu carcinom bazocelular (cancer de piele) la nivelul obrazului si in jurul ochilor.As vrea sa-mi recomandati un medic sau o clinica din Iasi unde as putea face o interventie si daca stiti sa-mi spuneti daca exista sanse de vindecare si cat costa o asemenea interventie.

Multumesc !
3 comentarii
0
12-04-2010, ora 23:21
laibiuc
Nu este medic/terapeut
laibiuc
Matusa mea a fost diagnosticata si operata pe 18.03.2010 de carcinom bazocelular la ochiul drept, la clinica Sf Spiridon din Iasi, la sectia Maxilo-Faciala de Dr. Trandafir Violeta. Exista sanse. Va urez mult curaj si insanatosire grabnica. Nu este exagerat de scump. Astept vesti bune.
0
24-05-2011, ora 02:12
Daniela G.
Nu este medic/terapeut
Daniela G.
Pe la 20 si ceva de ani, mama mea si.a scobit o alunita crezand ca e cos negru.La vreo cativa ani dupa asta, a observat ca de kte ori se lovea sau se ducea la coafor si o atingeau din greseala cu o ustensila sau ceva, ii curgea sange din acel loc.Mai tarziu s.a hotarat sa se duca la doctor si a fost diagnosticata
cu cancer bazocelular.Asta s.a intamplat la galati.Momentan isi trateaza boala prin cauterizare.Cand ii apare cate o mancarime si ceva mai rosu(nu stiu exact cum sa explic). se duce la doctor si ii cauterizeaza acel loc.Numai ca asta se repeta de ceva timp.As vrea sa aflu daca exista un tratament care sa o scape definitv de cancer si daca exista as vrea sa stiu pretul.Daca e cineva care poate si vrea sa ma ajute cu cateva informatii, un numar de telefon al unui dermatolog bun din Bucuresti, astept sa.mi scrieti.
0
24-05-2011, ora 02:13
Daniela G.
Nu este medic/terapeut
Daniela G.
carcinom bazocelular
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum ne protejăm de cancerul de piele?
  • Solarul și cancerul de piele
  • Un nou medicament ar putea reduce răspândirea melanomului cu până la 90%
  • Povara globală a bolilor dermatologice: acnee vs. cancer de piele
  • Microbiomul cutanat ar putea fi cheia prevenirii cancerului de piele
  • Produs pentru diagnosticarea melanomului fără biopsie
  • Microdispozitiv pentru biopsii cutanate fără cicatrici
  •