Cancer de col uterin

03-11-2013
Iliant Sabrina
Nu este medic/terapeut
Iliant Sabrina
Buna seara, numele meu este sabrina am 20 de ani si am o intrebare pentru persoanele care s-au luptat cu, cancerul de col uterin. Mama mea sufera de aceasta boala a fost operata dar cancerul a recidivat si nu a vrut sa imi dea detalii dar mi-a spus ca singura ei sansa, si nici aceea nu e suta la suta, ar fi sa ii scoata vezica urinara si sa ii puna niste pungi...Mama mea a decis sa nu se opereze si a intrerupt orice tratament, iar acum este internata in spital deoarece tumora ii apasa pe anumiti nervi si piciorul stang este foarte umflat...Ceea ce vreau eu sa intreb este daca mama mea ar accepta sa se opereze ar exista vreo sansa sa inlocuiasca acele pungi??? Sunt disperata si nu stiu la cine sa mai apelez...va rog daca stiti orice posibilitate de a trai, va multumesc!
3 comentarii
0
03-11-2013, ora 23:53
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
cand am fost internat la spitalul panduri dupa fiecare operatie am avut sonda pt a urina si iti spun ca nu era asa de grav, si din cate am observat la alti pacienti au acceptat "punguta" nu era asa greu daca pui in balanta viat ta si a celor din jurul tau mai presus ca lenea si comoditatea ta. daca vrei mai discutam -*


(*modificat de admin)
0
04-11-2013, ora 01:31
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
din pacate ma tem ca in cazul unui cancer de col uterin, care a recidivat, si care acum necesita o interventie chirurgicala pentru drenajul cailor urinare, lucrurile nu arata favorabil deloc, iar sansele sunt ca ce prezinti tu, fara sa ai prea multe detalii medicale, sa nu fie o boala vindecabila. ai cumva mai multe detalii tehnice, eventual niste documente medicale din care poti prelua rezultatele, ca sa ne lamuresti mai bine si sa iti putem si noi raspunde mai bine, despre prognostic sau alte optiuni de tratament ?
0
04-11-2013, ora 08:17
Iliant Sabrina
Nu este medic/terapeut
Iliant Sabrina
Detalii nu am dar o sa incerc sa fac rost... va multumesc mult pentru raspunsuri

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: