Cancer Prostata | Forumul Medical ROmedic

Cancer Prostata

455 comentarii 1 2 34 ..... 15 16 ÃŽnainte ›
0
09-01-2010, ora 21:15
GRIGORE LOREDANA
Nu este medic/terapeut
GRIGORE LOREDANA
PTR EUGEN tatal meu face bine sau cel putin asa imi spune el ;este un om asa bun si nu vrea sa ma deranjeze (asa crede ca ma streseaza ) cu toate ca mi-a promis solemn ca imi va spune si cea mai mica durere pe care o simte ;in urma tratamentului ptr colecist a disparut si durerea din partea dreapta .Luni voi lua rezulatatul de la ct si voi vedea cum mai stam...Dupa ce vom repeta psa vom merge la Bucuresti .As vrea sa merg cu toate rezultatele la io la prof Rodica Anghel si vom vedea ce vom mai face...In legatura cu interventia chirurgicala eu am fost nedumerita la inceput din cauza medicilor care mi-au propus interventia cu toate ca stiau f bine si stadiul si gleasonul ...in fine ...Ma bucur ca am refuzat operatia atunci imediat dupa ce am descoperit boala .apoi in timp citind si cautand am aflat ca am facut bine. sau mai exista o explicatie : ptr chirurgi pot sa spun ca este un " defect profesional" ei asa gandesc vrei sa indepartezi raul sau sa vezi ce este acolo tai si gata se rezolva situatia ...lucrez intr-o cu chirurgi ...intr-o sectie de chirurgie pediatrica sunt as medical si cunosc situatia binenteles ca medicii chirurgi de la mine de la sv ma acuza ca nu vreau sa-l operez ...imi fac asa bine discutiile astea pe care le am cu voi .mersi
PTR BITZU : fiind in " afara " poate mai ceri si alte pareri .multa sanatate si poate ptr tatal tau nu va fi nevoie poate nu vor exista stadii si gleason.
0
09-01-2010, ora 21:30
bitzu0611
Nu este medic/terapeut
bitzu0611
Pt Eugen: Am cautat pe net si ce am gasit despre Antibody F77 se pare ca e in statiul de cercetare inca. Oricum am intrebat toti prieteni care au legatura cu mediul medical sau sunt medici. Si cand am un raspuns clar, scriu mai departe. Am o cunostinta care e medic in USA, si careia i-am cerut mai multe detalii daca ne poate da. De asemeni am intrebat pe cineva din Germania. Alte informatii de ultima technologie ce am alfta sunt nanotechnologia ultima cercetare in domeniul medicinii de varf (tot la americani) desi nano technology este deschisa din 80, acum se pare ca snt pe cale sa perfectioneze aceasta ramura, daca cauti pe youtube o sa gasesti multe filme foarte bine documentate si cu animatii 3D legate de asta. Se pare ca acest tratament hormonal este cel mai utilizat in cancerul prostatec. In vest se merge si pe yoga, meditatie cu focalizare pe zona afectata (un fel de rugaciune si de imaginare cum Dumnezeu iti trimite Lumina lui binefacatoare, si aceasta se revarsa peste organul afectat - aceasta metoda se numeste: Visual Imaginary (visualizare imaginativa) si face parte din medicina alternativa importiva cancerului. De asemenea este indicata si in cazul familiei persoanelor bolnave de cancer aceasta Visual Imaginary, fiica, sotia pot face aceasta cu tinta catre persoana bolnava.

pt Loredana: chiar azi am vorbit cu o prietena a mea de aici si mi-a spus ca sotul ei a fost operat de cancer prostatec in Martie09, dar tumora nu depasise capsula prostateca. De asemenea mi-a spus ca daca tumora e in afara capsulei, in Vest nici un doctor nu te va opera. Deci alegerea ta a fost corecta.
0
09-01-2010, ora 21:31
mihaela86r
Nu este medic/terapeut
mihaela86r
Buna tuturor! Interventia chirurgicala poate fi facuta doar dupa stabilirea nivelului in care sea afla tumora si tipului tumorii respective. Sunt tumori inoperabile chiar daca nu sunt extinse. Sfatul meu este ca in pararel cu tratamentul medicamentos pe care l-ati practicat si il practicati sa va interesati de un tratament naturist corespunzator aceastei boli si corespunzator in acelasi timp organismului pacientului. Eu va sfatuiesc sa luati legatura cu domnul dr biochimist Eugen Girugiu -. Atat va spun: am trecut prin ceea ce treceti si nu mi-a trecut prin cap sa adoptam si un tratament naturist, de domnul de care va spuneam mai sus am aflat prea tarziu. E alegerea voastra daca imi ascultati sau nu sfatul. Nu-i fac reclama, nu l-am cunoscut personal. Mi-a picat in mana cartea scrisa de dansul. Faceti cum credeti voi ca e mai bine, eu am incercat sa va spun cam tot ce am aflat pe parcursul evolutiei bolii bunicului meu, eu nu am stiut ceea ce stiu acum in momentul in care aveam nevoie, am aflat poate mult dupa. Cancerul nu se vindeca, dar se poate trai cu el daca faceti ceea ce trebuie. Eu am invatat din greseli. Stiu ca vi se pare ciudat ca a fost doar un bunic, nu sot, tata, dar eu am copilarit cu el in casa la tara pana ce am ajuns la liceu. Si acum cred ca este tot acolo, acasa. Nu faceti aceleasi greseli pe care le-am facut noi doar din cauza mass-mediei si a medicilor nehotarati si incompetenti. Pentru ca fie ca vreti sa credeti fie ca nu exista in lume fel si fel de medici, fel si fel de oameni. Nu cred ca o sa va mai scriu foarte des pentru ca timpul nu imi permite. Am incercat sa sintetizez in mesajele pe care le-am scris aici cat mai multe informatii care v-ar putea fi de ajutor. Va doresc toturor multa sanatate. Bolnavilor putere, speranta, curaj si sanatate, iar celor care sunteti alaturi de ei sa nu uitati sa aveti grija si de voi pentru ca este nevoie de voi sanatosi, cu mult curaj. Dumnezeu sa va ajute!
0
09-01-2010, ora 22:09
GRIGORE LOREDANA
Nu este medic/terapeut
GRIGORE LOREDANA
ptr MIHAELA :sa mai intri din cand in cand . ramai alaturi de noi ...voi cauta cartea de care ai scris..multumesc mult...si sanatate multa stie si tuturor celor pe care ii iubesti ..
0
09-01-2010, ora 22:13
mihaela86r
Nu este medic/terapeut
mihaela86r
O sa mai intru, iti dai seama ca nu o sa rezist. Numai ca nu o sa mai intru atat de des ca pana acum. Sunt in anul 2 de master, sunt in sesiune, am un job full - time, iar acum dupa cele intamplate trebuie sa merg acasa mai des, o perioada. (Eu sunt de origine din Gorj - Baia de Fier si sunt in Timisoara la facultate) Va multumesc si eu tuturor pentru ca ati fost alaturi de mine acum cand a fost greu. Eu sper din tot sufletul sa va ajute informatiile. Cartea o poti gasi si pe internet si la librariile Eminescu. Daca nu poti trimite un email domnului si iti va trimite dansul documentatia corespunzatoare. O sa ii trimit si eu sa vad daca imi permite sa impart cu voi ceea ce am primit de la dansul. Numai bine tuturor!
0
09-01-2010, ora 22:20
GRIGORE LOREDANA
Nu este medic/terapeut
GRIGORE LOREDANA
BAFTA LA EXAMENE SI PUTERE DE MUNCA . VOI COMUNICA CU D GIURGIU.
0
09-01-2010, ora 23:10
bitzu0611
Nu este medic/terapeut
bitzu0611
pt Mihaela: si eu iti doresc success la examene si condoleante pentru bunicul tau...
Sunt de acord cu tratamentul naturist si alimentatie adecvata.

Vroiam sa adaug beneficiile ceaiului verde (daca puteti si va permiteti ceaiul verde organic, puritatea si calitatea lui face mare diferenta in tratamentul cu ceai verde).
- proprietatile antioxidante puternice (200 ori mai mari decat ori ce fruct citric - in special portocala) - numele ceaiului verde - Senchea green tea
- ajuta la regenerarea ADN-ului prin rezolvarea degenerarilor la nivel genetic (celule canceroase apar si se dezvolta datorita acestor mutatii genetice) ceaiul verede se pare ca e singurul care lucreaza la acest nivel nano
- aportul de cofeina este mult mai bun decat cofeina din cafea (pentru cei carora le place sa bea cafea, si daca nu stiati cafeaua contine 12 subtante cancerigene)
- daca sunteti sub interdictia de cofeina, puteti consuma banchea green tea care este cules intr-o anumita perioada a anului in care continutul de cafeina este cel mai scazut, dar de asemenea si antioxidantii sunt in numar mai putini (dar aportul de cofeina din ceaiul verde este de 3 ori mai mic decat in cafea)
- revitalizeaza organismul si este foarte bun luptator impotriva imbatranirii
- este indicat sa se bea 1L pe zi preponderent in cursul diminetii
- puternic diuretic, ajuta mult in mentinerea unuei bune functionari al sistemului renal
- componetele ceaiului verde inhiba cresterea celulelor canceroase
- micsoreaza nivelul de colesterol
- reumatism
- foarte bun in bolile sistemului cardiovascular
- bun luptator in infectii
- imbunatateste sistemul imunitar
- sunt studii care demonstreaza ca ajuta in combaterea diabetului (se bea fara nici un indulcitor desigur)
- reduce riscul de atac de cord sau alte boli de inima prin
- in China mii de ani a fost folosit impotriva durerilor de cap si a depresie
- folosit in tratamentul sclerozelor multiple
- folosit pentru tratarea Alzheimer si Parkinson
- imbunatateste metabolismul si creste oxidarea grasimilor
Si lista continua...

De asemeni pentru a profita de toate acesti anti-oxidanti benefici, ceaiul trebuie baut cu un aport de vitamina C (poate niste catina adaugata la infusie, sau o feliuta de lamaie, evitati ceaiurile combinate cu lamaie din comert, sunt produce chimicale replicate lamaiei).
0
09-01-2010, ora 23:19
eugen49
Nu este medic/terapeut
eugen49
MIHAELA, chiar dak vei intra mai rar, sntem siguri ca in gand si-n suflet ne vei fi alaturi. am simtit in tine un om bun, cu o rara calitate sufleteasca. Oare e drept ca tocmai unor oameni ca tine sa le fie dat sa sufere pt pierderea celor dragi ? Mereu ne intrbam: DECE EU ? DECE TOCMAI MIE ? STIE CINEVA SA RASPUNDA ? !! Bafta mare la examene si MULTA SANATATE TIE SI CELOR DRAGI TIE CU STIMA SI PROFUNDA COMPASIUNE, eugen .
0
09-01-2010, ora 23:56
mihaela86r
Nu este medic/terapeut
mihaela86r
Va multumesc mult. Va dati seama ca primesc email de fiecare data cand scrieti cate ceva. Sunt programator de meserie. Am acces 24 din 24 la internet si mi-ar fi greu sa nu scriu nimic. E ciudat intr-adevar. La fel ma intrebam si eu. Mutle De Ce-uri aveam in minte, dar mi-am dat seama ca Dumnezeu mi-a dat o putere de neimaginat. Tot El a avut grija si de noi si ne-a ajutat sa gandim pozitiv. Stim ca bunicul e undeva acolo sus! Dumnezeu are grija de toti, noi trebuie doar sa fim credinciosi si sa ne rugam lui! In mintea mea nu mai exista intrebari de acest gen. Am avut foarte multe de invatat din ceea ce s-a intamplat, eu si familia mea. Dumnezeu ne-a dat o lectie care ne va folosi toata viata noastra si pe care nu o sa o uitam niciodata! Tot el ne-a arat ca exista in ciuda celor intamplate. Va multumesc mult pentru sustinerea morala. Va dati seama ca sunt in urma cu invatatul pentru examene, dar sper sa treaca totul cu bine. Si voua tuturor si celor dragi voua va doresc multa sanatate.
0
10-01-2010, ora 16:24
angst
Nu este medic/terapeut
angst
nu am mai scris de un timp pt ca nu aveam nimic nou. azi am fost la Alba Iulia la dl Eugen Giurgiu(ii multumesc Mihaelei).ne-a incurajat foarte mult. ne-a dat un tratament pe 2 luni cu o tinctura din 15 plante si optional cu Ganoderma. daca ati citit despre el pe net ati vazut ca a descoperit un tratament pt prostata pe care l-au cumparat belgienii. nu il poate produce dar a zis ca ce ne-a dat e mai bun. in ceea ce priveste alimentatia a spus ca orice este natural, fara chimicale, de la tarani.a zis ca inclusiv carne si ca nu e bine sa se renunte la consumul acesteia. tata ia tratament de o luna si jumatate. o sa va scriu rezultatele la primele analize. va doresc sanatate la toti. tel. 0721695901
0
10-01-2010, ora 16:45
GRIGORE LOREDANA
Nu este medic/terapeut
GRIGORE LOREDANA
PRIN E-MAIL NU POT COMUNICA CU D EUGEN GIURGIU ?TREBUIE SA MERG LA DUMNEALUI ?NOI SUNTEM DIN DAMBOVITA ...
0
10-01-2010, ora 17:28
mihaela86r
Nu este medic/terapeut
mihaela86r
Poti sa comunici prin email cu domnul Girugiu. II poti trimite toate rezultatele la analize, simtome, si tot stii in momentul de fata despre boala pacientului, Dansul iti va recomanda ce sa faceti. Va spune chiar si cand trebuie sa mergeti la un consult. Noi asa am comunicat, dar la bunicul boala deja avansase cand am aflat de dansul. Va doresc mult succes in tratarea aceste boli. O sa fie bine! Dumnezeu este cu noi cu toti!
0
10-01-2010, ora 17:30
GRIGORE LOREDANA
Nu este medic/terapeut
GRIGORE LOREDANA
ITI MULTUMESC DIN SUFLET..
0
11-01-2010, ora 11:29
eugen49
Nu este medic/terapeut
eugen49
Ptr Loredana, bitzu 0611, mihaela86, angst : Azi plk la Buc ptr evalarea mult astptata(la aprox 40zile dupa radioterapie). Voi face PET/CT, RMN, analize(inclusivPSA), .sper si ma rog la DUMNEZEU sa fie bine. SANATATE MAXIMA TUTUROR celor care se afla in CORABIA noastra, aflata si ea in DERIVA! Voi tine legatura cu VOI, stati p-aproape !
0
11-01-2010, ora 11:33
bitzu0611
Nu este medic/terapeut
bitzu0611
Eugen, iti tin pumnii! O sa fie bine, asa simt eu! Domnul sa fie cu tine azi in specail (si nu numai)!
0
11-01-2010, ora 12:29
mihaela86r
Nu este medic/terapeut
mihaela86r
Pt Eugen: Fie ca analizele tale sa iasa mult mai bune decat ultima data. Gandeste pozitiv si anunta-ne cand ai acces la internet ce rezultate ai primit! Dumnezeu sa te aiba in paza!
0
11-01-2010, ora 16:18
GRIGORE LOREDANA
Nu este medic/terapeut
GRIGORE LOREDANA
DUMNEZEU SA MEARGA IMPREUNA CU TINE .SI SA NE DAI VESTI BUNE .
CUM LE AI SA NE ANUNTI
EU ACUM MA LUAT REZULTATUL TATALUI MEU DE LA CT : ABDOMINAL ESTE, BINE ADICA FARA MODIFICARI LA NIVELUL FICATULUI SI FARA ALTE DISEMINARI ABDOMINALE ...
DAR CE SA VA SPUN CA SPERAM INTR-O MINUNE CA SI LA PROSTATA SA MI SE SPUNA ACELEASI LUCRURI BUNE ?EU AM SPERAT DAR PROSTATA ESTE LA FEL ADICA NEO DE PROSTATA SI ADENOPATII PELVINE DE 25, 30 DE MM.
IARASI AM PICAT INTR-O PASA PROASTA.
LA JUMATATEA LUNII FEBRUARIE VOI REPETA PSA SI APOI NU STIU CE VOI MAI FACE ...
PROBABIL CA VOI MERGE LA IOB PTR RADIOTERAPIE
VREAU SA VB CU D EUGEN PTR MAI MULTE DETALII.IN LEGATURA CU RADIOTERAPIA...
ASTEPT NUMAI VESTI BUNE ...
0
11-01-2010, ora 16:21
mihaela86r
Nu este medic/terapeut
mihaela86r
incearca sa iei legatura cu Dl Giurgiu. cred ca v-ar ajuta tratamentul, dar trebuie inceput cat mai repede.
0
11-01-2010, ora 16:32
bitzu0611
Nu este medic/terapeut
bitzu0611
Nu stiu daca ati citit sau venit in contact cu graul verde si cura de orz verde. Sunt puternice antioxidante si foarte recomandate in lupta impotriva cancerului. Eu am sa le aplic tatalui meu. Daca cautati pe internet veti gasi toate informatiile necesare despre. Aportul de minerale vitamine este de 2% la 200% mai mare decat in orice fruct sau vegetala. Daca nu aveti timp sa cresteti graul sau orzul, din cate stiu se gasete la plafare pudra de orz verde, si aceea se administreaza intr-un pahar de apa. E cam scumpa dar merita, este indicata mai ales pentru imbunatatirea imunitarului in cazuri de cancer.
Clorofila din ele actioneaza ca un magnet pentru toxine si ajuta organismul sa le eimine: deposite de subtante nocive, metale toxice, curata sangele, ficatul, si ajuta la alcalnizarea ph, se stie ca celula cancerigena nu supravietuieste in mediu alcalin.
0
11-01-2010, ora 16:38
mihaela86r
Nu este medic/terapeut
mihaela86r
Graul incoltit este foarte bun deasemenea. (Se pune grau la incoltit intr-un borcan cu apa. se schimba apa odata la 8 ore - se spala graul dar fara a amesteca prin el pentru a nu i se rupe coltul). Se ia macinat si cu putina miere. Cantitatea pe zi nu o stiu, dar stiu ca asigura necesarul de vitamina B, contine toate B-urile care ajuta foarte mult la refacerea celulelor hepatice in special.
0
11-01-2010, ora 16:44
bitzu0611
Nu este medic/terapeut
bitzu0611
da, si graul incoltit este super bun. Dar nu are partea de clorofila, care aia este ce face minuni. In aceaste cure se foloseste la obtinerea sucului numai partea verde crescuta, din ea se extrage un suc verde care se bea. In vest aici oamenii merg dimineata la anumite cafenele sa ia un "shot" de wheatgrass juice (grau verde) si platesc bani multi pentru un capacel de suc.
0
11-01-2010, ora 18:17
eugen49
Nu este medic/terapeut
eugen49
N-am mai plkt la IOB(probl la firma cu criza asta), voi plk main dim. Loredana, imi pare rau pt rez tatalui dar revino-ti si fa ceeaca trebuie sa FACI. Suna-ma sa-ti spun mai multe in leg cu radiotrapia. Voi intra din nou mai tz, cu bine.
0
11-01-2010, ora 18:25
eugen49
Nu este medic/terapeut
eugen49
TOTI BOLNAVII de ADK prostata avansat : Intrati pe Google si cautati : Anticorp F77 cancer prostata.
0
11-01-2010, ora 18:33
GRIGORE LOREDANA
Nu este medic/terapeut
GRIGORE LOREDANA
PTR D EUGEN VREAU SA AUD VESTILE BUNE .
0
12-01-2010, ora 19:48
GRIGORE LOREDANA
Nu este medic/terapeut
GRIGORE LOREDANA
D. EUGEN CE MAI FACETI ? SPER CA BINE ... ASTEPT VESTI BUNE ...
0
13-01-2010, ora 11:41
mihaela86r
Nu este medic/terapeut
mihaela86r
Pentru Dl Eugen: Ati fost la Bucuresti? Ce rezultate ati primit? Se pare ca toti asteptam cu nerabdare!
0
13-01-2010, ora 12:53
eugen49
Nu este medic/terapeut
eugen49
BUNA, ce mai faceti ? Sunt in Buc. Ieri mi-am facut CT-ul, iata rezultatul : Prostata si vezicule seminale cu aspect usor tumoral. Fata de examenul anterior di 01. 10. 2009, se constata o scaderemoderata a prostatei si a veziculelor seminale de pastea dreapta. Linia de demarcatie cu rectul este evidenta, comparativ cu examenul anterior unde era stearsa.Fara colectii si fara adenopatii cu caracter patologic intra abdomino-pelvine, fara lichid liber. CT TORACE : Fara leziuni sau formatiuni inlocuitoare de spatiu intraparenchimatoase pulmonare. Fara adenopatii mediastinale sau hilare cu caracter patologic. Fara acumulari lichidiene pericardice sau pleurale. cord si structurile vasculare intratoracice de aspect CT in limite normale. Aseara am fost cu rez la Dna Prof Anghel si mi- spus ca sunt bine VOI ce parere aveti? Diseara am programare pt RMN laAbdomen si Pelvis pt a sti cu mai multa exactitate cum stau lucrurile(ide sugerata de EA) Voi ce mai faceti? sper k bine Poate intru dis si va spun mai multe. Va multumesc TUTUROR ptr GRIJA si ATENTIA fata de mine. CUu bine, eugen.
0
13-01-2010, ora 13:02
mihaela86r
Nu este medic/terapeut
mihaela86r
Trimite-ne rezultatul de la RMN. RMN-ul este "mama" lor. Acolo ar trebui sa iti spuna despre fiecare organ intern din abdomen. Se vede totul foarte clar. Cred ca cel mai clar posibil. Numai bine!
0
13-01-2010, ora 13:18
GRIGORE LOREDANA
Nu este medic/terapeut
GRIGORE LOREDANA
ACUM AM CITIT SI MA BUCUR F F MULT PTR DL EUGEN .DACA CT AU ACESTE REZULTATE BUNE CU SIGURANTA SI RMN VOR FI LA FEL DE BUNE .SUNT SIGURA...FAPTUL CA DIMENSIUNILE PROSTATEI SUNT MAI MICI ESTE UN LUCRU F BUN.
CRED CA AR TREBUI SA MERG SI EU DIN NOU LA PROF. ANGHEL SI SA DISCUT DESPRE RADIOTERAPIE .
CAND VETI TERMINA CU TOATE O SA VA SUN SA VB
EU ZIC SA FITI LA FEL DE OPTIMIST IN CONTINUARE , CRED CA E IMPORTANT SI AJUTA MULT...
ASTEPTAM SI REZ RMN -ULUI
0
13-01-2010, ora 20:05
bitzu0611
Nu este medic/terapeut
bitzu0611
Buna tuturor,
Si noi am aflat rezultatul biopsiei: presintanta focare tumorale confluente de adedocarcinom acinar cu patern cribriform angulat si restrans microglandular distinct de crestere;
scor histologic gleason 7 (4 +3).

Dar nu stim stagiul tumorii, si nici CT sau RMN nu i-a fost recomandat tatei sa faca. Doar scintifrafie (pentru metastaze osoase).
Nu inteleg de ce nu l-au trimis la RMN si CT sau macar la una din ele. Trebuie sa vorbesc cu doctorul despre asta. Eu vreau neaparat sa stiu stagiul tumorii, acel T1-T4...

Stie cineva de ce nu l-au trimis pe tata si la altfel de teste decat scintigrafia?

De asemenea am gasit in Germania, un tratament cu nanoparticule magnetizate, este in stadiul de trial pe oameni, dar acest tratament se aplica numai la max t2a cu gleaso max7. Verificati si voi linkurile de mai jos. Eu am luat legatura cu institutul din Berlin, si mi-au spus toate detaliile legate de cancerul prostatic si acest tratament. Sintetizat este ce am scris mai sus.
http://www.youtube.com/watch?v=jUh1gHG2jnsfeature=related
Aceasta e site-ul institutului:
http://www.magforce.de/

Despre anticorpul F77 am o prima confirmare ca e la nivel de teste in laborator, numai pe soareci, pe teste umane nu s-a ajuns inca. Mai astept si a doua parare pe aceasta tema, amandoua venin din USA.

Numai sanatate si putere si speranta tuturor.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.
455 comentarii 1 2 34 ..... 15 16 ÃŽnainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • S-a descoperit o legătură între alopecia androgenică È™i cancerul de prostată
  • CompuÈ™ii din roÈ™ii ar putea preveni afecÈ›iunile prostatei?
  • IMC-ul È™i circumferinÈ›a abdominală mari, asociate cu un risc de cancer de prostată agresiv
  • Cea mai bună abordare pentru cancerul de prostată incipient: monitorizarea sau tratamentul?
  • Ejacularea frecventă scade riscul de cancer de prostată cu 33% - câte orgasme pe lună recomandă È™tiinÈ›a?
  • BărbaÈ›ii înalÈ›i ar putea fi predispuÈ™i la apariÈ›ia unei forme agresive de cancer de prostată
  • Obezitatea la bărbaÈ›i creÈ™te riscul de recidivă după prostatectomie radicală
  • Screeningul PSA (pentru cancerul de prostată) unic la bărbaÈ›ii fără simptome nu salvează vieÈ›i
  • Când ar trebui să-È›i investighezi prostata?
  •