Cancer Plamani

20-12-2011
Roxanaa
Nu este medic/terapeut
Roxanaa
Buna seara. Tatal meu a fost diagnosticat acum 2 saptamani cu cancer la plamani (metastaza la rinichi )- neoperabil. Sunt disperata deoarece are doar 45 de ani si nu as vrea sa-l pierd. A facut o gramada de analize, radiografii, tomografe, iar acum trebuie sa inceapa citostaticile. As vrea sa stiu ce remedii naturiste exista, pe langa tratamentul medicamentos. Sunt foarte suparata si ma doare foarte tare sufletul pentru nu stiu ce sa fac, nu stiu cu ce sa-l ajut. Va multumesc! Multa sanatate!
3 comentarii
0
21-12-2011, ora 10:53
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
din pacate singurul lucru demonstrat ca poate sa prelungeasca viata in acest caz, si sa intarzie progresia simptomelor, este tratamentul oncologic specific, cu citostatice, tratament tintit si eventual radioterapie. din pacate insa scopul acestui tratament, impreuna cu cel suportiv, este numai paliatia, pentru ca nu exista nici o solutie de vindecare.
ne pare rau pentru acest diagnostic primit de voi! nu exista "remedii naturiste" cu eficienta dovedita, ci doar sperata.
0
21-12-2011, ora 11:21
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
ar fi bine de stiut ce fel de tumoara este, deci bronchoscopie si PE. insa daca are metastaze deja in rinichi, sansele sunt slabe. eu as avea incredere in citostatice moderne si radioterapie, insa diferenta intre cu si fara tratament la un carcinom bronchial cu celule mici de ex. este de cateva luni
0
21-12-2011, ora 13:32
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
pana una alta nu stim daca e vorba de "cu celule mici" sau altceva, deci nu are rost sa facem predictii.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.