Cancer -metastaza -nu mai lucra maduva -

26-10-2011
blondyke
Nu este medic/terapeut
blondyke
Buna,

Mama mea a fost descoperita inca de prin 2007 de cancer la san, a urmat tratament cu chimioterapie, citostatice, pana in primavara acestui an, cand s-a descoperit ca boala a evoluat, a facut metastaza, mai exact maduva ei nu mai produce sange si trombocite. De prin iunie -iulie, sta mai mult prin spitale, deoarece dupa ce primeste sange, la aprox. 2 saptamani ii creste anemia f. tare, ultima data ajungang la spital cu ea ( anemia) 3. Nu are o varsta f.inaintata, are 57 de ani, de fire este o femeie puternica, medicii se mira ca mai traieste, am uitat sa specific ca are diabet (face insulina de 3 ori pe zi ), a fost operata de fibrom uterin si multe altele.Am o intrebare, mai exista vreo sansa ptr. ea? Ma gandesc, ca la un moment dat, venele ei vor ceda sa tot primeasca sange. Un regim alimentar ar ajuta-o ? Stiu ca sfecla rosie e f. buna ptr producerea sangelui, dar in cazul ei, cred ca n-are efect.Ce ma sfatuiti ?

Va multumesc din suflet !
1 comentarii
0
27-10-2011, ora 13:20
Psiholog Roxana Alina Olaru
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Roxana Alina Olaru
Buna ziua. Din pacate in acest tip de cazuri singura solutie e sa ii fii alaturi, sa vorbiti una cu cealalalta, sa va spuneti ce aveti pe suflet, sa va impartasiti iubirea si sa va apropiati. Este intr-adevar miraculos ca are atata forta sa lupte. Cred ca fiecare zi pe care o petreci alaturi de ea sa o privesti ca pe un dar si sa te bucuri ca il primesti. Iti doresc multa tarie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.