Canal dentar infectat un sfat va rog

24-01-2014
Sendro21
Nu este medic/terapeut
Sendro21
Recunosc ca nu stiu exact gravitatea situatziei de aceea cer acest sfat, in urma cu 3 ani incisivul meu din partea dreapta sa retezat de la nivelul gingiei, nu am luat masuri pt tratarea acestuia, in timp radacina acestuia sa deteriorat problema a aparut in urma cu cateva luni cand desupra acestuia pe cerul gurii a aparut o umflatura dupa cv timp a aparut o mica gaura in gingia caninului prin care a inceput sa iasa puroi...doresc sa stiu la ce sa ma astept atunci cand voi merge la medic...
1 comentarii
0
25-01-2014, ora 09:27
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Sendro21, in primul rand sa te astepti sa-ti dea sa faci o radiografie ca sa aiba mai multe informatii. Apoi sa te astepti sa-i extraga sau sa-i trateze, depinde cum arata radiografia. Nu te pot ajuta cu mai mult, decat prin sfatul de a merge mai repede la dentist; deja au trecut 3 ani de cand au aparut problemele evidente. Bafta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul