Caldura si bolile psihice

24-06-2007
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Ca in toate afectiunile cronice, in bolile psihice exista urmari nedorite din cauza caldurii.
Eu insami am de suferit, dar trebuie sa avem grija sa ne luam doctoriile pentru a nu ne decompensa.
Mesajul meu acesta este: ingrijiti-va cat puteti, beti lichide, nu iesiti din casa decat dimineata si seara.
Nu intrati in panica daca va simtiti mai rau, vara va trece si ne vom mai linisti.
Mancati sanatos, nu mai fumati, consumati miere, fructe, pe cat posibil lucruri usoare.
Sa nu mi-o luati in nume de rau, am vrut sa va ajut cum si pe mine ma sprijina familia si nu numai!
3 comentarii
0
24-06-2007, ora 00:00
Greece woman
Nu este medic/terapeut
Greece woman
Cum te simti si in ce fel caldura influenteaza boala ta?
0
24-06-2007, ora 00:00
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Uneori mi se accentueaza nervozitatea si lipsa de rabdare.
Zilele trecute aveam si stari depresive, dar astazi imi este mai bine.
Ca si la bolile de inima, nervii sufera din cauza climei, fie din cauza frigului prea mare sau a caldurii.
Orice exces afecteaza sanatatea, mai ales cand ai deja probleme.
daca cunosti motivul, este mai simplu: astfel te protejesi si te impaci si cu situatia.
Sa speram ca se va mai racori.
Num ai bine!
1
01-12-2007, ora 00:00
ianis
Nu este medic/terapeut
ianis
stiti ca nervos sunt si eu, dar credeti ca asta reprezinta o boala?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diagnosticul psihiatric - lipsit de valoare științifică
  • Medicamentele psihedelice ar putea fi eficiente pentru tratamentul bolilor mintale severe, sugerează o cercetare
  • Vizita la psihiatru - semne și simptome de alarmă în tulburările psihice
  • Caracteristicile genetice și trăsăturile ambilor părinți pot prezice evoluția tulburărilor de neurodezvoltare ale copiilor
  •