Caderea parului - tratament eficient?

08-12-2008
mire1
Nu este medic/terapeut
mire1
Buna, vreau sa stiu daca fiolele cu placenta pentru combaterea caderii parului dau rezultate, le-a folosit cineva sau daca aveti sugestii vis a vis de caderea parului.imi cade foarte tare parul, la spalat mai ales, nu stiu ce sa fac, sunt destul de panicata, poate ma ajutati cumva.! Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri/ sfaturi.
7 comentarii
0
08-12-2008, ora 19:38
dora_dora490
Nu este medic/terapeut
dora_dora490
draga mire1, eu am folosit 3 feluri de fiole pt regenerare si impotriva caderii parului, dar nu am avut rezultat doar ca am cheltuit o gramada de bani, insa am consumat un juice dintr-un fruct tropical foarte benefic rarului si pielii in acelasi timp.
0
09-12-2008, ora 20:25
mire1
Nu este medic/terapeut
mire1
Multumesc pentru raspuns Dora, poti sa-mi dai mai multe detalii despre fruct, despre produs, despre modul de achizitonare, poate rezolv problema!
0
10-12-2008, ora 12:57
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna,

Va rog sa imi spuneti cati ani aveti, de cand a inceput sa va cada parul si ce analize medicale v-ati facut in ultimele 6 luni!

Din cate stiu eu, fiolele cu placenta sunt pentru par degradat, deci v-ar ajuta intr-o oarecare masura, insa sunt foarte multi factori care contribuie la caderea parului.
De la folosirea anticonceptionalelor pana la fibroza, foliculita, malnutritie, malabsorbtie, cresterea nivelului de DHT de la nivelul scalpului (specific in alopecia androgenica) etc.

Va rog sa imi rsp cat puteti la ceea ce v-am rugat mai sus pentru a va putea da unele sfaturi cat mai eficiente si eventual chiar un tratament sau o recomandare catre un medic foarte bun.

Numai Bine si va rog sa aveti incredere, va veti face bine!
0
11-12-2008, ora 12:33
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Am primit msj dvs. offline pe mess! Vb in seara asta dupa ora 18!
Numai Bine!
0
11-12-2008, ora 20:27
mire1
Nu este medic/terapeut
mire1
Multumesc ca ti-ai facut timp, am spus ca nu am probleme medicale majore, cel putin de care sa stiu.stau prost la alimentatie, adica, nu mananc mult, nu mancare gatita, nu prajeli, nu carne de porc, nici paine, dar mananc cereale sub forma de rondele, din plafar, multe fructe si legume in salate cu iaurt si branza dar putin...sa fie asta o cauza? Exista alimente speciale care pot ajuta la regenerarea parului? Poate reusim sa vorbim pe mess. oricum iti multumesc si ma bucur ca iti faci timp sa raspunzi la diverse probleme, daca nu esti medic, poate ai sa ajungi ! Bafta si mult bine, cu drag!
0
12-12-2008, ora 09:37
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Cu multa placere...atunci vb personal astazi pe mess!
Numai Bine!
0
24-12-2008, ora 21:51
mire1
Nu este medic/terapeut
mire1
Sarbatori implinite cu credinta si suflete curate tuturor care deschid acest site, cu drag!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mătreața
  • Căderea părului
  • MIT: Unghiile și părul continuă să crească după moarte
  • MIT: Căderea părului se intensifică iarna
  • Modificările părului în sarcină, post-partum și menopauză
  • Vitamine pentru un păr sănătos
  • Oamenii de știință au identificat gena implicată în albirea părului
  • De ce chimioterapia produce căderea părului?
  • De ce testosteronul influențează pilozitatea?
  •