Caderea parului.

19-06-2010
Lorenamaria
Nu este medic/terapeut
Lorenamaria
Buna ziua!am 17 ani si de ceva timp am observat ca imi cade parul mai mult decat ar trebui.O perioada indelungata am folosit samponul HeadShoulders si acum observ ca are efecte adverse, de exemplu:in loc sa ma ajute la eliminarea matretei imi provoaca din ce in ce mai multa iar parul imi cade in mod excesiv.In momentul de fata am renunat la acest sampon.O alta simptoma care cred ca ar putea fi asociata cu caderea parului ar fi ameteala.De fiecare data cand ma ridic din pat sau cand fac miscari bruste pentru o perioada de 5-10 secunde imi dispare vederea.Ce ar putea fi?Astept raspunsul dumneavoastra.Multumesc!
1 comentarii
0
19-06-2010, ora 15:17
ana y mariana
Nu este medic/terapeut
ana y mariana
am patit si eu acelasi lucru cu acel sampon cu cativa ani in urma, si de atunci folosesc numai sampoane care se gasesc numai in farmacii, si crede-ma ca sunt ffffffff bune (cele din gama klorane). Cat despre ameteli am avut si eu dar mi-au trecut in timp pt ca am luat calciu, magneziu si vitamine. Dar cel mai bine este sa sa faci cateva analize, este foarte important sa le faci pt ca nu stii niciodata ce mai poti gasi. eu iti recomand niste pastile f bune pt ca au extracte din plante si te pot ajuta sa nu-ti mai cada parul, crede-ma eu le-am luat si chiar au avut efect. Sunt din gama phytopharma si se iau 2 pe zi dimineata pe nemancate. Stiu ca sunt cam scumpe dar merita fata de revalid, de exemplu. Iti mai recomnad si o crema impotriva caderii parului de la viva natura cu petrol care este buna. Si nu uita du-te la medic sa-ti faci analize. Iti doresc sanatate si un par superb!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.