Cadere de par si sprancene! Senzatie de raceala!

03-06-2011
zaragoza
Nu este medic/terapeut
zaragoza
De 1 an de zile am inceput sa am dureri de cap mai mult decat normal si cadere de par raceala permanenta! Desigur am fost la medic mi sa spus ca sunt ca probabil sunt astenic si duc lipsa de vitamine.
Am Luat un tratament cu niste vitamine desi am facut analizele de sange si urina care au iesit bine!
Am Vizitat medicul de 4 ori de atunci acelasi raspuns !
Acum de ceva vreme observ o ca am mancarimi pe scalp, cadere de par si gene abundenta si bubite in cap, dureri in diferite zone ale capului dar de obicei in zona superioara cadere de par e de pe tot capul, ca un fel de intepaturi, urinari dese, dureri in zona genitala dar si in abdomen si senzatia de raceala nu a disparut deloc amigdalite umflate gat iritat nas infundat !
Ma simt mai slabit dese fac sport !
Si mai nou am durere de in zona incheieturiilor de la maini si picioare si dureri musculare !
3 comentarii
0
04-06-2011, ora 12:21
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Eu ti-as recomanda sa faci urmatoarele investigatii: HL, VSH, glicemie, Hb glicozilata, colesterol, trigliceride, TGO, TGP, uree, creatinina, acid uric, Ag HBs, Ac antiHVC, fibrinogen, proteina C reactiva, factor reumatoid, FT4, TSH, ex urina ; iti mai recomand consult la Endocrinologie si Reumatologie; numai bine
0
04-06-2011, ora 12:24
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
... si eventual CT sau RMN cerebral; numai bine
0
09-04-2012, ora 16:29
rebyreby
Nu este medic/terapeut
rebyreby
Buna..am si eu o problema...de ceva timp, nu sunt sigura cat deoarece nu am dat importanta, au inceput sa-mi cada genele si sprancenele, cat si parul de pe cap(nu stiu daca are vreo legatura cu ceea ce am eu).Am mancarimi insuportabile la nivelul fetei, nas, obraji, mai ales zona sprancenelor si a ochilor.La nivelul fetei, in urma mancarimii imi apar cosuri mici roze as putea spune, iar la ochi am ceva alb printre gene.Azi dimineata a aparut o noua problema...M-am trezit cu o durere maaare de ochi, in special ochiul stang, si o stare de discomfort la nivelul lui.Pe pleoape am ca niste venisoare, dar astea sunt de mai mult timp.Nu stiu ce am si de cand am, ideea e ca acum banuiesc eu ca s-a agravat si probabil am ceva de mai mult timp si nu mi-am dat seama.am goluri de sprancene si gene.va rog dati-mi un raspuns..ce poate fi?pot fi mai multe boli???Astept raspuns urgent...Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lifting-ul sprancenelor
  • Sarcina și răceala
  • Căderea părului
  • Riscul de atac cerebral la copii ar putea crește în timpul unei răceli
  • MIT: Vitamina C previne răceala
  • MIT: Usturoiul previne și vindecă răceala
  • MIT: Dacă ieși afară cu părul ud răcești
  • MIT: Căderea părului se intensifică iarna
  • Răceală sau gripă?
  •