cum scap de candida spp si staphilococcus aureus?

26-04-2014
VASILICA 2014
Nu este medic/terapeut
VASILICA 2014
buna seara am facut analiza la SPUTA si am fost diagnosticata cu STAPHILOCOCCUS AUREUS si cu CANDIDA SPP am urmat un tratament cu antibioticu OFLOXACINA 200mg si pt candida cu antibioticu FLUCONAZOL 100 mg, dar problema este elimin mucu, , il scuip, , si cateodata mai elimin si cate o bobita galbuie care miroasa foarte urat, in fiecare zi elimin atat de mult muc incat im provoaca dureri de stomac si ajungand sa vomit si mancarea.Atat de disperata eram incat am incercat si cu produse naturiste MIERE DE MANUKA umf 20+ si ULEI DE OREGANO. Ce trebuie sa fac sa urmez antibioticu pe o perioada mai lunga sau sa continu cu produse naturiste sau sa fac si alte analize.? VA MULTUMESC
2 comentarii
0
26-04-2014, ora 18:16
Teodora26
Nu este medic/terapeut
Teodora26
Bună, caută un medic homeopat bun, pe fiul meu l-a scapat de un stafilococ auriu.
0
27-04-2014, ora 22:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. faci un consult si investigatiila Gastrologie. acolo poae fi o problema mai grava care afecteaza indirect si faringele
2 faci consult la ORL.si daca este aigdalita cronica cu cazeum.. rezolvi problema chirurgical sau clasic sau cu radiofrecventa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul candidozei vaginale cu iaurt - funcționează?
  • Candidoza vaginală recurentă - opțiuni de tratament și sfaturi utile
  • O combinație de probiotice ar putea preveni sindromul șocului toxic
  • Peptidele din susan au dovedit că pot combate E. coli și S. aureus
  •