CONDILOAME ACUMINATE

18-06-2012
atylla
Nu este medic/terapeut
atylla
Am mers la dermatolog intrucat mi au aparut negi genitali, exteriori.In interior nu sunt.Sotul de asemenea are negi exteriori.Am folosit condyline insa nu au disparut de tot apoi dupa terminarea tratamnetului au inceput sa se formeze din nou si sa apara altii mai micuti pe langa ceialti.In tot timpul tratamentului si pana acum, aproximativ jumatate de an de cand au aparut negii nu am mai avut contact sexual.Am o mare nelmaurire..nu mai putem face sex decat protejat si dc negii nu au disparut nu trebuie sa mai avem contact sexuall deloc.Noi asta am facut pana acum, insa negii nu au disparut nici la mine nici la el.Ce trebuie sa facem..faptul ca nu au disparut negii inseamna ca la noi nu functioneaza condyline..tb sa folosim altceva?Cum am putea scapa de caesti negi.Imi doresc sa raman insarcinata..insa cum as putea dc din ce am citit tb evitat contactul sexual si numai cu prezervativ?Trebuie sa evit sarcina dc am acesti negi?Va rog ajutati -ma.Dc nu dispar cu condyline inseamna ca tb cauterizati?Ce alte metode sunt pt a scapa de negi?Am mai primit un raspuns ca negii trebuie tratati corect..cum pot face asta dc am folosit condyline si nu au disparut?
2 comentarii
0
19-06-2012, ora 12:21
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Poti face sex cu sotul daca aveti amandoi negi genitali intrucat ambii sunteti infectati DEJA si poti ramane insarcinata daca ai negi genitali fara nicio problema.
Negii poti fi indepartati prin procesul de criogenare- inghetare.
0
31-07-2012, ora 21:04
atylla
Nu este medic/terapeut
atylla
Unde pot merge pt criogenare?Vad ca in mai toate clinicile merg pe cauterizare..criogenarea e dureroasa, se face cu anestezie?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.