Computer tomograf - unde?

05-01-2009
hiho
Nu este medic/terapeut
hiho
Am inceput sa cred ca toate simptomele mele denota un singur diagnostic:cancer ori la pancreas ori la colon. Intrebarea mea este daca exista posibilitatea de a face tomografie generala, indiferent cat ar costa, ca sa scap de chinul asta, de gandurile negre care ma chinuie si zi si noapte.Daca ma poate ajuta cineva cu informatia asta si unde as putea sa fac. Multumesc!
11 comentarii
0
05-01-2009, ora 19:27
alexionuzty
Nu este medic/terapeut
alexionuzty
depinde unde locuiesti.si nu e cazul de tomografie generala...doar abdominala si nu se poate spune cu precizie daca ai ceea ce zici fara biopsie si alte investigatii suplimentare.parerea mea e sa mergi la medicul de familie si o sa te indrume el. Sanatate si gandurile bune sa te insoteasca!
0
05-01-2009, ora 22:23
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
O ecografie abdominala trebuie sa faci!!Aproape orice clinica particulara beneficiaza de un astfel de ecograf!!Daca esti din Bucuresti iti pot recomanda cateva centre de sanatate foarte bune, cu o aparatura de ultima generatie!!
Numai bine
0
05-01-2009, ora 23:48
hiho
Nu este medic/terapeut
hiho
Multumesc de raspunsuri! Ecografie am mai facut dar nu s-a vazut nimic, ori nu era aparatul bun ori.nu a putut vedea doctorul nimic din cauza meteorismului. Insa mie mi-a spus ca nu este nimic modificat. In concluzie, as face si ecografie ( cum zici jaquelinne) si te-as ruga daca imi poti recomanda si un gastroenterolog bun ( daca am inteles bine ai avut probleme de genul asta) si as face si tomografie abdominala, mai ales in ideea de a scapa de alte analize neplacute. Stiti, as face totul in sens invers.( mi se pare mai usor de suportat).
0
06-01-2009, ora 00:59
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
hiho pai daca ai facut o ecografie atunci inseamna ca nu ai nimic!!Dar de unde ai tras concluzia ca ai putea avea probl.cu pancreasul sau colonul??
Un gastroenterolog bun iti poate recomanda un bun prieten de-al meu Nick!!Intr-adevar si eu am ceva probleme cu stomacul, am descoperit ca am helicobacter pylori, care inca nu s-a tratat aproape deloc, dar urmeaza sa fac un tratament in curand, care sper sa dea si roade!!Daca dai un click pe id-ul meu, la subiectul deschis de mine despre hp, il poti gasi pe Nick, iar el cu siguranta te va ajuta in orice problema!!Sau il rog eu sa intre aici!
Numai bine
0
06-01-2009, ora 12:28
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Helo! Jackie ;) esti o scumpa...cu toate ca ai foarte multa treaba, iti faci timp pt a-ti ajuta semenii, felicitari!

Hiho, eu te sfatuiesc sa consulti un medic internist si unul gastroenterolog. Eu iti dau datele de contact al amandurora, ramane la alegerea ta!



Ţigănişteanu Constanţa (este cel mai bun medic internist din Romania; a fost singura care mi-a spus fara nici un fel de problema ce anume am) crede-ma ca am fost la yeci de medici inainte sa ajung la dansa), de atunci am jurat ca o recomand tuturor).

Centrul Medical Eurosanity
Adresa: Calea Plevnei, nr.44, sector 1, Bucuresti
-

Programul d-nei doctor: Luni pana Vineri 13-19
O gasesti la etajul 1 (cabinetul 5) (Iti recomand sa o suni pe mobil inainte; daca te intreaba de unde ai telefonul ii spui ca de pe un forum...:) ).




Prof.Dr.Dan Olteanu - Profesor Hepato-Gastroenterolog (unul dintre cei 3 mari gastroenterologi romani)
Centrul Medical MEDICLASS (Centrul Medical Cotroceni)

Adresa: Str. Sf. Elefterie nr. 47-49, sector 5, Bucuresti
Tel: 021-412 01 28 / 021-412 01 29 / 021-410 27 27
Fax: 021-412 01 27
--

Recoltare:
08:00 - 14:00 luni-vineri
08:00 - 12:00 sambata

Consultatii si investigatii medicale:
08:00 - 20:00 luni-vineri
08:00 - 13:00 sambata


In speranta ca te-am putut ajuta,

Nick!
0
06-01-2009, ora 14:37
hiho
Nu este medic/terapeut
hiho
Pentru Jaquelinne si Nick: E.eeeee. daca lumea ar fi formata macar pe sfert din oameni ca voi...altfel ar sta lucrurile. Multam frumos de indrumari ! O sa sun pentru programare si parca mi-am mai revenit din depresie.Acum am un punct de plecare.O sa fie putin greu ca sunt din provincie dar sper ca vor accepta si analize facute in orasul meu.
0
06-01-2009, ora 22:07
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
hiho noi iti dorim multa sanatate si te asteptam cu vesti minunate!!
Numai bine ;)
0
07-01-2009, ora 13:02
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
HIHO, stai linistit ca nu suferi de cancer, nu mai gandi negativ.autosugestia pozitiva face minuni, drept dovada ca dupa ce ai vb cu noi ai spus ca, citez: "parca mi-am mai revenit din depresie"...

Acesti medici accepta analize de oriunde, oricum dansii isi dau seama daca sunt reale sau nu, cel putin doamna doctor Constanta, care este ecograf, tomograf, RMN etc. in persoana, este fantastica!

Ai incredere si te vei face bine negresit!

Iti multumesc si eu pentru vb frumoase pe care ni le-ai adresat, Dumnezeu sa te binecuvanteze!

O zi superba!
0
08-01-2009, ora 22:21
hiho
Nu este medic/terapeut
hiho
Jaquelinne si Nick, va multumesc! Va doresc sanatate si numai bine!
0
18-05-2009, ora 20:30
sctin
Nu este medic/terapeut
sctin
hiho. ai reusit sa faci CT-ul si sa te linistesti? Trec prin aceleasi momente ca si tine. M-am interesat si cica un Dr fffffffffffff bun imagist este Virgil Ionescu - SANADOR
0
26-05-2009, ora 15:56
hiho
Nu este medic/terapeut
hiho
Nu, inca nu am facut CT-ul. Am o programare peste 3 saptamani la gastroenterolog si sa vad ce zice si el.In rest ma simt la fel de rau.Am incercat un tratament naturist pana acum care mi-a facut bine cateva zile, sau poate mi-am autosugestionat eu, si apoi mi-a fost la fel de rau.Dupa ce ma duc la gastroenterolog vad ce o sa fac. O sa ii cer sa imi dea trimitere pentru ca ma gandesc ca si rezultatul la CT tot gastroenterologul o sa il citeasca. Nu stiu daca medicul de care ai auzit o sa si interpreteze rezultatul.Tinem legatura.Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.