COLPITA PARAZITARA rog raspuns

03-06-2008
marvas83
Nu este medic/terapeut
marvas83
Am fost diagnosticata cu Colpita paraziatara(trichomonas) in urma unui examen coproparazitologic si mi- s-a dat ATRICAN (si pentru partener), Flagel(nu stiu daca am inteles bine??)-astea sunt ovule.
Iar pentru E.coli despre care am aflat in urma unui examan de cultrura din secretie vaginala mi s-a prescris ZANOCIN(ofloxacina) ovule pt 7 zile in timpul menstruatiei si apoi MACMIROR COMPLEX.Va rog din suflet sa imi spuneti cat de grave sunt aceste diagnostice, tratamentul este unul corect, exista sansa unei vindecari complete, ar mai fi si alte tratamente de urmat?Multumesc mult.Multa sanatate!!!
Inca ceva, daca merg la medicul de familie imi poate prescrie aceste medicamente gratuit sau sa platesc numai jumatate?
1 comentarii
0
28-04-2010, ora 00:04
cicci
Nu este medic/terapeut
cicci
Buna ziua, am fost diagnosticata cu colpita si mi s-a dat un tratament cu Cervucid ovule si Tibolon, tablete, 2 pe zi si eu si partenerul timp de 5 zile, doar ca eu am avut dureri foarte mari de stomac acnd am inceput sa iau aceste tablete, mai mult am citit pe net.ca ar fi hormoni, nu stiu daca au vreun efect in colpita, as avrea sastiu daca este corect sa mai iau inca Tiblonul, pt ca mai am de luat 3 zile.As adori un raspuns cat mai urgent daca poate cineva!multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.