CM peste sarcina?

06-02-2016
andreea151617
Nu este medic/terapeut
andreea151617
Am avut cotact sexual protejat cu o saptamana inaintea CM ( prezervativ ), dupa aceaa mi-a intarziat CM aproape 2 zile ( a tinut 5 spre 6 si a fost destul abundent ). Urmatoarea saptamana am racit foarte tare si am avut nevoie de cateva perfuzii iar urmatorul CM din ianuarie a venit la timp si a tinut tot 5-6 zile abundent. Am cateva simptome de sarcina ( oboseala in mare parte, probabil din cauza faptului ca merg la sala si nu pot sa stau fara sa dorm macar 1-2 ore dupa amiaza, uneori mai poftesc la ceva dulce in special banane ). Sunt paranoica sau este posibila sarcina ? De asemenea am avut o sangerare dupa un contact sexual la o zi dupa ultimul CM ( sexul a fost destul de dur si m-a durut dupa cateva zile cand ma asezam si mai observam cateva picaturi de sange dupa ce ma stergeam + o mica usturime la urinare )
3 comentarii
0
06-02-2016, ora 21:09
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca v-ati protejat, nu sunteti insarcinata.
0
08-02-2016, ora 12:03
Elena_bellla_007@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
Elena_bellla_007@yahoo.com
Bună ziua am şi eu o o problemă sunt însărcinată în săptămână 23 dar sunt foarte sensibilă şi răcesc imediat adică fac infecţi pe amigdalite nu ştiu ce să mai fac am luat ampicilină în săptămână 6 cinci zile după care din nou în săptămână 18 tot 5 zile plus oscilo acum în săptămână 23 iar m.am trezit pe amigdalită stânga cu punguţă cu infecţie nu ştiu ce să mai fac am luat deja 3 capsule de ampicilină dar imi este frică să iau aţâţa antibiotic ce să mai fac va rog să mă ajutaţi mulţumesc
0
08-02-2016, ora 18:28
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Trebuie sa tineti in permanenta legatura cu medicul obstetrician ginecolog care va trateaza. Luati numai ce va prescrie el si in cantitatile indicate de el.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Poți avea ciclu menstrual în timpul sarcinii?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •