CITIRE REZULTATE PAPANICOLAU

24-06-2009
ancutzva5
Nu este medic/terapeut
ancutzva5
MI-AM FACUT TESTUL PAPANICOLAU PE 13 IUNIE. AM FOST LA MEDIC AVAND DURERI ABDOMINALE CONTINUU. STIAM CA AM O ANEXITA CRONICA VECHE. D-NA DR. MI-A DAT DOAR NISTE SUPOZITOARE DICLOFENAT CEEA CE M-A SURPRINS...DE OBICEI LUAM ANTIBIOTICE. AM FACUT SI TESTUL PAPANICOLAU... AM ZIS SA FIE TOTUL OK PT. VREU SA FAC UN COPIL. AM PRIMIT REZULTATELE PRIN FAX. D-NA DR. ESTE IN CONCEDIU PANA PE 7 IULIE SI SUNT CURIASA SA STIU INTERPRETAREA LOR... Va rog daca ma puteti ajuta cu interpretarea : -I. Modificari celulare benigne : - Infectii: bacterii - Modificari celulare asociate cu inflamatie si metaplazie - II. Evaluare hormonala: Aspect hormonal compatibil cu varsta si anamneza Caracterizare generala: Modificari celulare benigne Diagnostic citologic: Modificari celulare benigne Descriere citologica: Frotiu constituit din celule exocervicale superficiale si intermediare metaplazie scuamoasa de tip matur si imatur celule endocervicale nuclei liberi citoliza mucus PMN bacterii Doderlein Va rog frumos daca ma puteti ajuta. Vreau sa fac copii si e chiar posibil sa fiu insarcinata si vreau sa stiu daca e totul ok... Va multumesc.
0 comentarii

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.