CHISTURI SAU GANGLIONI

14-10-2009
b o g d a n
Nu este medic/terapeut
b o g d a n
Buna ziua,

Numele meu este Bogdan si am postat aici pentru ca nu am stiut in ce categorie ma situez.

De mai bine de 4-5 ani imi apar pe corp niste nodul sau chisturi nu prea stiu cum sa le numesc... sunt niste umflaturi care la inceput sunt dureroase iar dupa 1 saptamana incep sa se retraga dispar de tot, la inceput sunt durerosi iar cu timpul nu mai simt nimik. La inceput nu prea i-am bagat in seama pentru ca apareau foarte rar si dispareau repede. De vreo 3 luni imi apar si dispar in zona stomacului mai precis langa buric 4 cm deasupra buricului... Din cauza acestor chisturi am probleme mari cu stomacul si am o durere in partea stanga care se lasa in jos pana la testicul, in plus ma trezesc dimineata cu dureri de rinichi foarte mari. Acum 2 luni am facut o ecografie si mi-a iesit curata iar doctorul care il am mi-a dat niste pastile de imunitate.

Problema este ca eu am observat aceste chisturi imi apar numai cand racesc... problema e ca de ceva timp imi apar doar pe stomac si nu stiu unde sa ma duc... Daca imi poate da cineva niste ideei ar fi minunat..

Va multumesc.
1 comentarii
0
15-10-2009, ora 17:51
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Sa te vada un chirurg in primul rand, poate fi o hernie a liniei albe abdominale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.