CARE masea ma doare

11-01-2012
mihai18
Nu este medic/terapeut
mihai18
am o durere de masea de 2 zile, abia am reusit sa dorm cateva ore pe noapte.
problema mai ciudata este ca durerea e foarte puternica si nu mai imi dau seama exact care masea ma doare.
in partea de sus am o masea foarte cariata, cu o gaura mare in mijloc, netratata dar care nu m-a durut pana acum...in partea de jos, chiar sub aceea, am o alta masea care a avut 2 puntulete mici de carie ce mi-au fost astupate cu plomba anul trecut, in urma unui control ( la cea de sus mi-a fost mie frica sa imi fac ceva la ea tot atunci)
e posibil sa vina durerea de la cea cu plombele mici ? ca asa am impresia uneori.
imi dau cu spray lidocain si dupa 30 de minute iar ma ia durerea :((. algocalmin am luat azi, si la fel, ma lasa jumatate de ora apoi incepe iar.
nu pot pleca de la servici pentru control, iar cand termina programul sunt epuizat de durere si nesomn.
2 comentarii
0
11-01-2012, ora 16:20
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
mergi de urgenta la stomatolog, nu putem sti virtual ce este acolo.
0
12-01-2012, ora 14:39
mihai18
Nu este medic/terapeut
mihai18
s-a lamurit peste noapte
maseaua cariata ma durea...ma doare si acum, dar nu mai e durerea aia crunta de nerv, acum ma doare la atingere :(
incerc sa ajung in weekend la un stomatolog, sau poate imi trece pana sambata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul