Cap, ochi, torace

18-03-2011
menman
Nu este medic/terapeut
menman
O sa descriu in ordine simptomele cum au aparut si la ce stadiu am ajuns, ok.
Prima simptoma a fost in felul urmator.
1.cand ma uitam la calculator vedeam liniile si scrisul ondulate si calculatorul il vedeam inclinat un pic in dreapta, scrisul se lasa in jos in partea dreapta a ecranului.ma-m uitat la mai multe calculatoare, la fel.
2.a aparut senzatie de corp strain in ochiul stang si sindrom de tunel cubital guyon.
3.durere deasupra ochilor cu usturime si presiune urechi si tiuit incet.
4.cand priveam la un obiect, presiune in ceafa nas infundat durere ochi imiedieat se infundau urechile.
5.durere de cap o saptamana, trecea repede la algolcamin.
6.simptomele sau mutat la gat, usturime gat si limba articulam cu greu cuvintele, durere deasupra dintilor din fata partea de sus.
7.simptomele sau schimbat in corp, incorsetare de torace respiratie grea parca nu aveam aer.8.si la final am ramas cu urmatoarele simptome.
cand ma trezesc dimineata foarte obosit epuizat durere de muschi palpitatii, respiratie dificila, usturime carne, intepaturi, durere picoare, daca ma uit la un obiect se copie in vedere si il vad si in alta parte, ma uit la faianta imi fuge liniile, usturime ochi zi si noapte, dar in special cand ma trezesc sunt terminat complect, nu prea ama exact cuvine sa ma exprim,
mentionez ca eram tare ca piatra chiar daca dormeam o jumatate de ora, si aveam vedere de vultur, acuma sa dus totul.
Analize
HEMOLEUCOGRAMA valori BIOCHIMIE valori
leucocite 8, 90 uree serica 66.60
hematii 5.08 calciu total seric 9.97
hemoglobina 15.60 magneziu 1.89
hematocrit 47.60 sideremie 121.76
vem 94.00 colesterol total 197.54
hem 30.70 trigliceride serice 68.42
chem 32.80 GOT 27.54
trombocite 179.00 GPT 31.88
neutrofile segmentate 54.40 Gama GT 28.63
eozinofile 2.00 acid uric seric 3.50
bazofile 0 creatinina serica 1.02
limfocite 38.00
monocite 6.00

IMUNOLOGIE valori HEMATOLOGIE valori
ASLO 200 VSH 4
Proteina C Reactiva negativ Fibrinogen 320
Helicobacter Pylori negativ

ANALIZE URINA
Factor reumatoid negativ
glucoza normal
proteine negativ
bilirubina negativ
urobilinogen normal
PH 6.0
densitate urinara 1.030
corpi cetonoici negativ
hematii negativ
nitriti negativ
leucocite negativ
Acestea sunt rezultatele si la control oftalmologic nu am nimic, am fost si la neurologie iarasi nimic RMN nativ, orl rezultat bun, dar eu ma simpt rau,
Rog daca un doctor poate sa-mi interpreteze analizele si daca poate sa-mi deaun diagnostiv.
VA MULTUMESC
6 comentarii
0
18-03-2011, ora 23:29
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Ai fost la cardilog? dar la pneumolog?
0
19-03-2011, ora 09:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata! Ai racit cumva zilele astea ( sa fie vorba despre o viroza )? Iti mai recomand un consult oftalmologic complet si un camp vizual; eu ti-as recomand si Ig G, Ig M anti CMV, antiBorrelia, anti VHS; Ag HBs, Ac antiHVC, VDRL, HIV, consult la Boli Infectioase;numai bine
0
02-04-2011, ora 22:15
kikis
Nu este medic/terapeut
kikis
buna seara...sora mea are urmatoarele simtome nu vede de aproape o doare gatul si o inteapa, o doare capul foarte rau ii vine ameteala nu poate sa manance mai nimic decat iaurt si supa, are gura uscata si amara adica nici pic de saliva. dureri musculare, si oboseste imediat...toate astea sau intamplat intr-o dimineata cand sa trezit a vrut sa vada cat este ceasul si nu a mai vazut...din ziua acea are simtomene acestea si ii este din ce in ce mai rau...a fost la foarte multi doctori si iau dat anumite pastile care iau afectat si stomacul dar cu nici un rezultat...acum iau facut tomograful si au spus ca ar fi ceva la cap dar ca deocamdata nu isi dau seama...nu au pus un diagnostic//cer urgent un raspuns ce ar putea fi ca sa stiu unde sa mai umblu cu ea ca am fost la o gramada de doctori.ajutati-ma va rog frumos spunetimi ce ar putea fi ce boala dau simtomele acestea ca sa stiu ce sa fac..sunt disperata nu stiu incotr-o sa o iau are doar 27 de ani si are problemele acestea..va rog mult vreau raspuns urgent
0
03-04-2011, ora 17:27
menman
Nu este medic/terapeut
menman
buna kikis, este greu sa dai un diagnostic cand ai foarte multe simptome, eu am facut tot felul de contoale si analize pe mine ma gaseste mereu sanatos dar eu nu cred, pentru ca un om cand este sanatos nu se plange de simptome, stii care este partea interesanta cand esti viu cica nu ai nimic doar se da cu parerea, cand ai murit la autopsie iti gaseste ca ai suferit de nu stiu ce, e greu cu medicina in ziua de azi.LIPSA INTERES.
sanatate multa.
0
26-07-2012, ora 02:32
zachtheone
Nu este medic/terapeut
zachtheone
mi-ar putea zice cineva daca sunt periculoase aceste asa numite flocoane?. Petele care le vezi imaginar!
0
14-03-2014, ora 09:06
cospreda
Nu este medic/terapeut
cospreda
buna menman. Imi spui te rog daca ai mai descoperit ceva si cum te simti acum? multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.