Candidoza sistemica? | Forumul Medical ROmedic

Candidoza sistemica?

12-07-2013
alexandramoise
Nu este medic/terapeut
alexandramoise
buna seara, problema mea a inceput dupa un tratament indelungat cu antibiotice, o cefalosporina, fortum se numea parca.am urmat tratamentul gresit pt ca se pare ca nu scapasem de infectia mea vaginala cu e.coli si ureaplasma.schimband doctorul am primit 2 ture de ciprofloxacin si doxiciclina bacteriile au disparut dar m a ales cu candidoza bucala, intestinala si vaginala care nu se duc indiferent ce as face si ce pastile as lua.pana acum am vizitat un doctor orlist, ginecolog dar si gastroenterolog.simptomele mele devin din ce in ce mai grave(depresie, dureri articulare, spasme musculare oboseala, febra usoara si dificultati de exprimare)tocmai de asta banuiesc o candidoza sistemica.ma gandesc sa abordez problema ca pe un tot si sa ma adresez unui singur doctor pt un tratement adecvat.ideea este ca nu stiu ce doctor sa vad.un infectionst?internist?sau ce?multumesc anticipat.
3 comentarii
0
14-07-2013, ora 14:39
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Banuiesti tu o candidoza sistemica...dar medicii respectivi ce au spus ? ce tratament ai primit de la ei ? Pentru ceea ce spui tu ca ai ar trebui sa te vada un neurolog..chiar ai dificultati de exprimare sau vorbesti cu greutate din cauza candidozei bucale ?Medicul de familie ce parere are ?
0
14-07-2013, ora 22:08
alexandramoise
Nu este medic/terapeut
alexandramoise
multumesc pt raspuns...pai nu mi au spus nimic doctorii respectivi pt ca am tratat fiecare parte a problemei la alt doctor.ginecologil pt cea vaginala am mers la ginecolog si pt cea bucla la orlist si asa mai departe...ginecologului nu i am spus si despre cea intestinala ca nu ma gandeam ca ar fi treaba dansului.abia acum ma intreb cui sa ma adresez pt a ma rezolva cu totul:))problemele de exprimare si concentrare nu sunt foarte grave.durerile aritculare si musculare imi dau batai de cap.
0
15-07-2013, ora 20:06
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Pai nu ai procedat deloc bine.cand e o problema, o dereglare undeva, ceva se strica in organismul nostru si nu mai functioneaza bine, consecintele se rasfrang asupra zonei, chiar asupra intregului corp si simptomele ce apar sunt diverse.omul nu e ca o simpla masina, e ceva mult mai complex si toate se leaga intre ele...la medic e bine sa spui toate problemele ce au aparut in ultimul timp, acesta, prin priceperea lui, va face legatura intre ele, va rationa medical, te va informa si-ti va da corect un tratament..Treci pe la medicul tau de familie, stai de vorba cu el si te va orienta corect.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: