am o limba incarcata mai ales dimineata cand ma trezesc si ca am unele pete albe in lateral pe limba

22-05-2013
dedalus
Nu este medic/terapeut
dedalus
Buna ziua! DE cateva saptamani am observat ca am o limba incarcata mai ales dimineata cand ma trezesc si ca am unele pete albe in lateral pe limba. In ultimile zile acestea s-au extins si as dori sa stiu daca este vorba de candida. Am avut in aprilie la inceputul lunii o faringo-amigdalita si am luat cinci zile antibiotic asa cum mi-a prescris medicul ORL-ist. I-am zis de atunci ca am limba incarcata (puncte albe nu aveam) dar a zis ca poate fi de la o multime de lucruri. Igiena orala e buna, ma spal cu parodontax de 3 ani si folosesc apa de gura corsodyl (asa cum m a sfatuit stomatologul). Ce ar trebui sa fac? Cat de greu de tratat este candida, daca intr-adevar cu asta ma confrunt? Va multumesc!
PS.: Imi puteti recomanda un medic ORL-ist bun in Bucuresti sau in Focsani?
3 comentarii
0
22-05-2013, ora 15:38
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Dvs aveti nevoie de un medic la gastrologie
Limba este oglinda TRactului digestiv
acolo sunt problemele.. pe limba este doar o mica aparitie a simptomelor interne
0
22-05-2013, ora 16:44
dedalus
Nu este medic/terapeut
dedalus
Imi puteti recomanda un gastrolog bun in Bucuresti sau Focsani? Am avut din pacate experiente nefericite cu uniele cadre medicale si as dori un sfat de la dumneavoastra (stiu ca sunteti un om serios si un doctor bun).
0
23-05-2013, ora 09:48
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu poti cunoaste toti medicii din tara ffind in pascani
inafara de tratamentul de la gastrolog e nevoie de un regim corect alimentar si tratament naturist de la un nutritionist
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: