CANCER

10-11-2013
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Doresc sa creez impreuna cu pacientii un grup de sprijin avand ca aliat si o doctorita psiholog.Cine este interesat poate sa trimita un mesaj ca sa vedem cum putem ca sa ne ajutam reciproc.O mare problema este si lipsa timpului necesar al doctorilor pt. a ne explica tot ceea ce trebuie sa stim in timpul tratamentului cu diferite medicamente, si lipsa totala de incredere in naturiste.Cine vrea poate citi cartea ANTICANCER scrisa de DR.DAVID SERVAN-SCHREIBER si unde se dau studiile facute in decursul anilor si cu rezultate excelente cu diferite alimemne si plante, studii care zac in sertar deoarece usturoiul, prazul, ceapa, sofranul, cimbrul, patrunjelul, mararul, si altele nu pot fi patentate pt. a aduce bani marilor producatori de med., citostatice si altele.Daca sunt asa de bune toate de ce inca sunt pline spitalele de bolnavi de diferite forme de cancer????????????????????/
Din experienta mea de pana acum cu boala (5 ani si continua) am constatat ca nimeni nu se ocupa si de familia celor bolnavi si care de cele mai multe ori sufera de 1000 de ori mai tare ca noi ca nu stiu ce sa faca sau cum sa ne ajute.Caut de mult pe internet un astfel de grup si nu gasesc.In bucuresti exista cateva dar trebuie se astepti multe luni motiv pt care m-am gandit ca merita sa incerc sa vad daca este cineva interesat. ASTEPT RASPUNSURI SI MULTA SANATATE SI TARIE FAMILIILOR CELOR CARE TREC PRIN ACEASTA EXPERIENTA NEFERICITA.
3 comentarii
0
10-11-2013, ora 00:13
ELIVIA
Nu este medic/terapeut
ELIVIA
Subscriu daca e vorba de dicutii pe net pentru ca nu sunt din Bucuresti.
0
10-11-2013, ora 00:15
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
OK CE FEL DE CANCER AI SAU CE TE INTERESEAZA?
0
10-11-2013, ora 01:11
ELIVIA
Nu este medic/terapeut
ELIVIA
Am cancer la san cu metastaze cerebrale si va sfatuiesc sa cititi site-ul lui Cristian Gologan pentru a intelege multe lucruri despre aceasta boala.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.