CALCIFICARI in interiorul prostatei

21-02-2010
iola44
Nu este medic/terapeut
iola44
Am 44 ani si de 2 ani de zile, deoarece am observat o scadere dramatica a performantelor sexuale, in urma unei ecografii am descoperit ca am 3 CALCIFICARI (calcifieri) in prostata.

Datorita lor, cred, simt o slabiciune in penis, si performantele sexuale s-au prabusit,
de asemenea ceea ce este foarte ciudat, de aproape 2 ani, nu mai simt placere sexuala cand
fac sex cu sotia mea.

Am incercat cateva tratamente naturale / naturiste, dar fara efect.

Exista sperante sa pot dilua sau sa ajut sa dispara aceste calcificari din prostata?

Am citit undeva ca ar ajuta suplimentele de magneziu si zinc, sau masajul prostatei.

Va rog ajutati-ma
3 comentarii
0
23-02-2010, ora 22:46
iola44
Nu este medic/terapeut
iola44
Am inteles ca peste 60% din barbati au calficari / calcifieri in prostata, si produc efecte secundare si disconfort... deci intrebarea este de interes general
0
22-04-2010, ora 22:48
popescu44
Nu este medic/terapeut
popescu44
Eu iti propun ceva pt a face sex fara probleme
fa o cura de maraton forte si ai sa vezi ca e super
eu am luat 1 pe zi o zi da una nu
ia un blister cu 20 de pastile si ai sa vezi ce rezultate super
si imi vei multumi suta la suta
-*



(*modificat de administrator)
0
15-02-2016, ora 08:45
georgian7
Nu este medic/terapeut
georgian7
iola 44

dragul meu, ceva de gen sunt si eu ! Adica varza de bruxelles ! Am fost la medic si mi-am facut spermocultura unde s-a gasit stafilococul alb /negativ deci ! Eu nu pot sa iau antibiotice si mi-a dat Seren complex si Zinc forrmula forte 15mg. Ma simt mai bine, recunosc dar in problema noastra, nu prea vad imbunatatiri ! Stii ceva? Te-ai interesat ? Calcifierile pot duce la cancer ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.